| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Który bank oferował najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w listopadzie?

Który bank oferował najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w listopadzie?

W listopadzie, podobnie jak w poprzednich miesiącach, dało się zaobserwować obniżkę marż kredytów hipotecznych, udzielanych w polskiej walucie. W przypadku przeważającej liczby kredytów marża zmniejszyła się o 1,7%, co oznacza spadek o 0,05 pp. w stosunku do października.

Mediana oprocentowania utrzymała się na niezmienionym poziomie 5,65%. Spowodowane jest to wzrostem stawki WIBOR wobec planowanych przez RPP podwyżek stóp procentowych.

Podobnie jak w listopadzie najlepszą ofertę w złotych posiadał ING Bank Śląski, który utrzymał swoje bezkonkurencyjne warunki kredytowania nieruchomości: oprocentowanie 5,10%, przy marży na poziomie 1,05%. Na kolejnych pozycjach nastąpiły już większe roszady. Drugie miejsce sprzed miesiąca utracił Alior Bank, który w bieżącym zestawieniu znalazł się tuż pod podium. Wyprzedziły go HSBC oraz Deutsche Bank. Ten ostatni, dzięki obniżce oprocentowania z 5,71% do 5,15%, znacznie poprawił swoją ofertę na polskim rynku kredytów hipotecznych.

Dowiedz się także: Dlaczego coraz łatwiej jest o kredyt hipoteczny?

Dużo więcej działo się na rynku kredytów walutowych, zwłaszcza kredytów w euro. Banki wyraźnie uczyniły obszar kredytów w euro głównym źródłem swojej rywalizacji, pozostawiając w cieniu kredyty w CHF. Mediana marży w euro spadła z 2,65% do 2,50%, a oprocentowania z 3,55% do 3,50%. Prawdopodobnie jest to efekt zbliżającego się wejścia w życie dalszej części Rekomendacji T. Z tego powodu banki konkurują o klientów, którzy chcą zaciągnąć kredyty walutowe jeszcze przed wejściem w życie nowych zapisów. W ofercie kredytów w CHF mamy do czynienia z pewnego rodzaju marazmem, gdyż na 7 banków, udzielających kredytów w tej walucie, aż w 5 przypadkach warunki nie uległy zmianie. Zróżnicowanie marż nastąpiło jedynie w 2 bankach z grupy BRE: mBanku i Multibanku. Zarówno marże jak i oprocentowanie wzrosły tam o 0,1 pp.

Polecamy serwis: Karty kredytowe

W ubiegłym miesiącu najciekawszą promocję w ofercie kredytów w PLN zaproponował Deutsche Bank. Osoba, która zaciągnęła w tym banku kredyt hipoteczny, a dodatkowo otworzyła konto osobiste db Life i zagwarantowała, że regularnie będzie na nie wpływać jej wynagrodzenie, kwalifikowała się do obniżonej marży, wynoszącej 1,3%. Jeśli chodzi o ważniejsze zmiany na rynku kredytów walutowych, na uwagę zasługuje bank DnB Nord, który w zeszłym miesiącu wprowadził promocję kredytów hipotecznych „ Na szczytach”. Umożliwia ona uzyskanie marży w EUR już od 1,4%. Dodatkowo w pierwszym roku kredytowania marża wynosi 0%. Aby skorzystać z tej oferty, klient musi posiadać pakiet Personale lub Eksklusiv oraz kartę kredytową. Dla przykładu, w Pakiecie Personale przez 5 lat od uruchomienia kredytu klient ma obowiązek raz w miesiącu zasilać swoje konto kwotą co najmniej 5 tys. zł. Delikwent musi również wykupić jedno z ubezpieczeń: na życie, z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym lub inwestycyjne. Nowa promocja czyni ofertę Banku DnB Nord najlepszą na rynku.

Źródło: Tomasz Gołyś, Analityk Expandera

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Padała

Instruktorka nauki jazdy kat.B z uprawnieniami egzaminatora

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK