| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Zagraniczne staże dla początkujących przedsiębiorców

Zagraniczne staże dla początkujących przedsiębiorców

Program „Erasmus” oferuje możliwość dofinansowania zagranicznych staży dla polskich przedsiębiorców w wybranym przez nich kraju oraz w firmie. Wszystko co należy zrobić to złożyć formularz aplikacyjny i czekać na pozytywny wynik procesu rekrutacji.

Ponadto początkujący przedsiębiorca musi podpisać „Zobowiązanie na rzecz jakości”, którego celem jest zapewnienie pomyślnej współpracy oraz zawrzeć z lokalnym punktem kontaktowym umowę, która dotyczy wypłaty grantu na pobyt, określa zadania, obowiązki, warunki finansowania i prawne następstwa projektu w ramach ustalonego grafiku czasowego.

Nie zapominajmy również o obowiązku dostarczenia przez początkującego przedsiębiorcę po zakończonym pobycie kwestionariusz oceny, w którym znajdzie się opis wykonanych prac, zdobytej wiedzy i umiejętności oraz korzyści z wymiany dla rozwoju własnej firmy.

Czy uczestnik Programu „Erasmus” może liczyć na wsparcie finansowe?

Uczestnik Programu może otrzymać wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów podróży i utrzymania podczas pobytu. Grant wypłacany jest przez lokalny punkt kontaktowy wskazany przez początkującego przedsiębiorcę (podczas rejestracji internetowej). Początkujący przedsiębiorca oraz właściwy punkt kontaktowy zawierają umowę, w której określone zostaną szczegóły dotyczące grantu oraz sposobu płatności (np. płatność częściowa na początku pobytu, płatność miesięczna itp.).

Wysokość wsparcia finansowego jest obliczana na podstawie stawki miesięcznej i odzwierciedla ogólne koszty utrzymania w państwie pobytu.

Jak wziąć udział w Programie „Erasmus”?

Zarówno początkujący jak i doświadczeni przedsiębiorcy chętni do wzięcia udziału w Programie powinni złożyć wniosek przy użyciu narzędzia do rejestracji (zakładka „Apply now”), które jest dostępne na stronie internetowej: http://www.erasmus-entrepreneurs.eu i wskazać preferowany lokalny punkt kontaktowy.

Lokalny punkt kontaktowy powinien działać na terenie państwa zamieszkania przedsiębiorcy, ponieważ to punkt kontaktowy będzie odpowiedzialny za udzielanie wszelkich informacji związanych z Programem..

Przed przystąpieniem do procesu aplikowania początkujący przedsiębiorca powinien posiadać swoje CV, list motywacyjny oraz mieć opracowany biznes plan, które są następnie przesyłane za pośrednictwem strony internetowej.

Po przyjęciu do programu przedsiębiorca uzyskuje dostęp do katalogu internetowego, który pozwala przedsiębiorcy oraz wybranemu lokalnemu punktowi kontaktowemu odnaleźć właściwego partnera wymiany. Po nawiązaniu współpracy powinny zostać ustalone warunki pracy, tj. cele, daty, działania, o których należy powiadomić lokalny punkt kontaktowy.

Polecamy: Jak otrzymać dotację na uruchomienie własnej firmy na Warmii i Mazurach?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK