| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Dotacje unijne na szkolenia i kursy w województwie łódzkim – poddziałanie 8.1.1 POKL

Dotacje unijne na szkolenia i kursy w województwie łódzkim – poddziałanie 8.1.1 POKL

Ruszył nabór wniosków na szkolenia i kursy w województwie łódzkim. Na realizację projektów wyłonionych w ramach konkursu przeznaczono kwotę 25 mln złotych.

Przedmiotem konkursu są projekty przyczyniające się do podniesienia i dostosowania kwalifikacji i umiejętności osób pracujących do potrzeb regionalnej gospodarki. Wnioski o dofinansowanie można składać w Punkcie Informacyjnym POKL mieszczącym się przy Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, w terminie do dnia 17 maja 2010 roku. Projekty wyłonione do realizacji, otrzymają dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach regionalnego komponentu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie projektu mogą się ubiegać przedsiębiorstwa wykonujące działalność gospodarczą w zakresie szkoleń, osoby prawne, które zgodnie ze statutem prowadzą działalność szkoleniową oraz osoby fizyczne prowadzące działalność oświatową i które jednocześnie spełniają kryteria określone w dokumentacji konkursowej.

Projekty muszą być skierowane bezpośrednio do pracujących osób dorosłych (powyżej 18. roku życia oraz z wyłączeniem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą) uczestniczących w szkoleniach i kursach poza godzinami pracy. Grupę docelową stanowią osoby z terenu województwa łódzkiego (osoby posiadające na terenie województwa łódzkiego miejsce zamieszkania w rozumieniu Kodeksu Cywilnego lub pracujące na terenie województwa łódzkiego).

Zobacz także: Wsparcie w rozwój e-usług w województwie kujawsko-pomorskim – Działanie 4.3 RPO WK-P

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Wsparciem objęte mogą zostać projekty szkoleń, kursów i poradnictwa zawodowego (jako działania uzupełniające do szkoleń i kursów) skierowanych do dorosłych osób pracujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych, uzupełnianiem lub podwyższaniem kwalifikacji i umiejętności (poza godzinami pracy), w szczególności dla osób zatrudnionych o niskich lub zdezaktualizowanych kwalifikacjach (z wyłączeniem kształcenia ustawicznego w formach szkolnych realizowanego w szkołach dla dorosłych).

Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi 25 mln złotych, z czego wkład ze środków europejskich to 21,25 mln złotych, natomiast wkład ze środków krajowych to 3,75 mln złotych.

Realizacja projektu może trwać maksymalnie 2 lata.

Polecamy serwis Mała firma

W zakresie wymagań finansowych dotyczących realizowanych projektów wymaga się, aby minimalna wartość projektu wynosiła nie mniej niż 50 tys. złotych, natomiast wartość maksymalna projektu nie więcej niż 4 mln złotych.

Dla projektów przewidzianych do wsparcia w ramach tego konkursu wniesienie wkładu własnego (prywatnego) wnioskodawcy nie jest wymagane.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Kafliński

Radca prawny. Ekspert w zakresie prawa kapitałowego, funduszy inwestycyjnych oraz prawa korporacyjnego i cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »