REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wnioskować o dotację dla mikroprzedsiębiorców w województwie małopolskim?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacja dla mikroprzedsiębiorców w województwie małopolskim.
Dotacja dla mikroprzedsiębiorców w województwie małopolskim.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Jeszcze w październiku ruszy nabór wniosków o dofinansowanie projektów realizowanych przez mikroprzedsiebiorców na terenie województwa małopolskiego. Maksymalna pula unijnej dotacji, o którą możemy wnioskować w projekcie wynosi aż 400 tys. złotych. Ten spory zastrzyk gotówki możemy przeznaczyć na unowocześnienie swojego przedsiębiorstwa.

Aby jednak móc cieszyć się dodatkowym źródłem finansowania rozwoju naszej firmy powinniśmy złożyć wymaganą dokumentację aplikacyjną. Stanowią ją wniosek o dofinansowanie oraz wymagane w regulaminie konkursu załączniki. Dokumentacja ta powinna zostać złożona w określonym terminie naboru do jednostki organizującej konkurs. Mikroprzedsiębiorcy, którzy zamierzają realizować swoje projekty inwestycyjne przy współudziale środków unijnych pochodzących z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013, powinni to zrobić w terminie od 22 października do 22 listopada 2010 r.

REKLAMA

Forma składania wniosków o dofinansowanie i załączników

Podczas obecnego naboru wniosków o dofinansowanie, wszyscy wnioskodawcy są zobowiązani do wypełnienia formularza wniosku w postaci elektronicznej. Należy to zrobić za pomocą Regionalnego Systemu Informatycznego (RSI), który dostępny jest za pośrednictwem stron internetowych www.mcp.malopolska.pl oraz www.wrotamalopolski.pl/root_FEM . Przed wypełnieniem wniosku w wersji elektronicznej konieczne jest uprzednie założenie konta użytkownika w systemie RSI.

Tylko wnioski wypełnione za pomocą systemu RSI będą przedmiotem procesu oceny. Wnioski wypełniony w inny sposób będą automatycznie odrzucane.

Przeczytaj także: Jakie kryteria obowiązują podczas oceny projektów B2B?

REKLAMA

Przed rozpoczęciem wypełniania dokumentacji projektowej należy szczegółowo zapoznać się z „Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie oraz załączników dla Działania 2.1 Schemat A w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013”. Dokument ten jest dostępny pod wskazanymi powyżej adresami stron internetowych.
Po wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, za pomocą RSI powinniśmy dokonać walidacji, czyli elektronicznej weryfikacji jego kompletności. Po walidacji wniosek ten – przy wykorzystaniu funkcji "Wyślij do urzędu" – należy przesłać do IP II (Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości). Wniosek zawierający błędy nie może zostać przesłany do rejestracji i oceny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W ramach niniejszego naboru można złożyć wyłącznie jeden wniosek o dofinansowanie. W przypadku zarejestrowania kolejnych wniosków tego samego Wnioskodawcy ocenie podlegać będzie wyłącznie wniosek zarejestrowany jako pierwszy (o niższym numerze).

Po przesłaniu elektronicznej wersji wniosku do IP II, należy go wydrukować i złożyć (w dwóch egzemplarzach) wraz z wymaganymi załącznikami do Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Do wniosku muszą zostać dołączone wszystkie wymagane zakresem rzeczowym oraz charakterem projektu załączniki, wypełnione zgodnie z zapisami Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie oraz załączników.

Jeden egzemplarz wniosku, biznesplanu oraz załączników wypełnianych przez Wnioskodawcę składany jest w oryginale. Drugi egzemplarz może zostać złożony w oryginale lub w wersji powielonej, przy czym kserokopie wszystkich dokumentów (w tym załączniki) muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osobę do tego uprawnioną.

Polecamy serwis Leasing

Szczegółowe zasady aplikowania o unijną pomoc w ramach tego naboru są określone w Regulaminie konkursu dla działania 2.1.A, który dostępny jest pod adresem strony internetowej: www.mcp.malopolska.pl.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA