| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Unijne staże dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych

Unijne staże dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych

Mazowieccy przedsiębiorcy którzy chcieliby podnieść wiedzę i kwalifikację swoich pracowników mogą to teraz zrobić za pomocą środków unijnych. Dzięki udziałowi pracowników w praktycznych szkoleniach i stażach możliwe będzie podniesienie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw na rynku.

Możliwość skorzystania z unijnej pomocy proponuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, która prowadzi nabór wniosków o dofinansowania w ramach działania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na dofinansowanie projektów wyłonionych w ramach konkursu przeznaczona jest kwota ponad 28 mln zł.

Nabór wniosków prowadzony jest w okresie od 27 września 2010 r. do 25 października 2010 r. od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Grupą docelową działania stanowią m.in. przedsiębiorcy.

Jakie działania mogą otrzymać dofinansowanie?

Ogólnie dofinansowaniem w ramach konkursu mogą być objęte następujące typy projektów:

  • Staże i szkolenia praktyczne dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych oraz pracowników naukowych jednostek naukowych oraz pracowników naukowych i naukowo dydaktycznych uczelni – w przedsiębiorstwach.
  • Tymczasowe zatrudnienie w MŚP wysoko wykwalifikowanego personelu.
  • Promocja idei przedsiębiorczości akademickiej, w celu komercjalizacji wiedzy i umiejętności zespołu działającego na uczelni lub w jednostce naukowej (firmy typu spin off lub spin out).
  • Szkolenia i doradztwo dla pracowników naukowych jednostek naukowych oraz pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych uczelni, doktorantów, studentów i absolwentów uczelni zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą typu spin off i spin out.
  • Stypendia naukowe i wsparcie towarzyszące (np. szkolenia z zakresu komercjalizacji wiedzy) dla doktorantów kształcących się na kierunkach uznanych za szczególnie istotne z punktu widzenia rozwoju województwa (określonych w Regionalnej Strategii Innowacji).

Przeczytaj także: Jak kwalifikować zakup gruntu na potrzeby projektów innowacyjnych

W ramach projektu istnieje możliwość czasowego zatrudnienia w przedsiębiorstwie pracownika naukowego. Koszty przyjęcia takie osoby do pracy tj. wynagrodzenie oraz obowiązkowe ubezpieczenie może zostać pokryte dofinansowaniem unijnym w wysokości do 50%. Osoba taka może zostać zatrudniona w firmie na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło.

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są w Punkcie Przyjmowania Wniosków Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie oraz w Oddziałach Zamiejscowych w Ostrołęce, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Siedlcach.

Szczegółowe zasady przeprowadzania naboru wniosków zostały przedstawione w regulaminie konkursu, który jest dostępny na stronach internetowych pod adresem: http://www.mazowia.eu .

Polecamy serwis Mała firma

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK