| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część I

Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część I

Po zakończeniu naboru wniosków o dofinansowanie, następuje etap oceny złożonych dokumentów. Oceniający mogą wezwać wnioskodawcę do uzupełnienia dostarczonej dokumentacji w określonym terminie i trybie. Brak naniesienia uzupełnień lub udzielenia wyjaśnień może skutkować odrzuceniem wniosku.

Do 30 czerwca 2010 roku trwa nabór dokumentacji aplikacyjnej do poddziałania 1.1.3 „Inwestycje MSP w nowe technologie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. O sposobie składania dokumentów pisałem w poprzednich artykułach. Teraz warto się dowiedzieć na jakich zasadach następuje możliwość uzupełnienia braków w dokumentacji lub udzielenia dodatkowych wyjaśnień. Każda dokumentacja składania w ramach naboru podlega ocenie pod kątem spełniania wymogów formalnych, środowiskowych, ekonomiczno-finansowych oraz merytoryczno-technicznych.

Etap pierwszy – ocena formalna

Podczas oceny formalnej, złożony wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami weryfikowany jest pod kątem kompletności jak również zgodności z dokumentacją konkursową. 

Ocena formalna trwa maksymalnie 35 dni roboczych od zakończenia naboru wniosków, ale w uzasadnionych przypadkach może zostać wydłużona. 

Zobacz także: Co to jest bon na innowacje dla mikro firmy

Podczas oceny formalnej wniosku o dofinansowanie istnieje możliwość (z pewnymi wyjątkami) jednorazowej poprawy wskazanych błędów formalnych. 

Jeżeli wnioskodawca nie rozpoczął realizacji projektu w terminie do 12 miesięcy od daty ogłoszenia konkursu (30 kwietnia 2010 roku) lub wartość całkowitych wydatków kwalifikowanych w projekcie przewyższa 8 mln zł wówczas projekt zostaje automatycznie odrzucony, bez możliwości jego poprawy. Pełen katalog błędów, których popełnienie skutkuje odrzuceniem dokumentacji i nie podlega uzupełnieniu zawierają „Wytyczne dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013. Dokument dostępny jest pod adresem strony: http://www.rpo.wzp.pl

Jeśli oceniający naszą dokumentację stwierdzą wystąpienie błędów możliwych do uzupełnienia, wysyłana jest do wnioskodawcy pisemna informacja. Dlatego warto pamiętać, aby po złożeniu dokumentacji w naborze wniosków zapewnić sprawnie działający faks oraz e-mail. Ostateczny termin na złożenie poprawek jest określony w piśmie. Jednakże termin ten jest nie dłuższy niż 5 dni roboczych i liczony jest od dnia następnego po dniu wysłania faksu lub maila wraz z listą uwag.

Nie ma możliwości przedłużenia terminu na złożenie poprawek do dokumentacji aplikacyjnej. Po upłynięciu tego terminu nieuzupełniona dokumentacja zostaje odrzucona. Koniecznie pamiętajmy również o tym, że uzupełnieniu lub poprawie podlegają wyłącznie błędy wyszczególnione w piśmie. W innym przypadku dokumentacja podlega odrzuceniu.

Polecamy serwis Zakładam firmę

Po wynikach oceny formalnej informowany jest każdy wnioskodawca. W przypadku oceny pozytywnej wniosek przekazywany jest do dalszej oceny.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

- przygotuj się na coś innego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK