| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część I

Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część I

Po zakończeniu naboru wniosków o dofinansowanie, następuje etap oceny złożonych dokumentów. Oceniający mogą wezwać wnioskodawcę do uzupełnienia dostarczonej dokumentacji w określonym terminie i trybie. Brak naniesienia uzupełnień lub udzielenia wyjaśnień może skutkować odrzuceniem wniosku.

Do 30 czerwca 2010 roku trwa nabór dokumentacji aplikacyjnej do poddziałania 1.1.3 „Inwestycje MSP w nowe technologie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. O sposobie składania dokumentów pisałem w poprzednich artykułach. Teraz warto się dowiedzieć na jakich zasadach następuje możliwość uzupełnienia braków w dokumentacji lub udzielenia dodatkowych wyjaśnień. Każda dokumentacja składania w ramach naboru podlega ocenie pod kątem spełniania wymogów formalnych, środowiskowych, ekonomiczno-finansowych oraz merytoryczno-technicznych.

Etap pierwszy – ocena formalna

Podczas oceny formalnej, złożony wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami weryfikowany jest pod kątem kompletności jak również zgodności z dokumentacją konkursową. 

Ocena formalna trwa maksymalnie 35 dni roboczych od zakończenia naboru wniosków, ale w uzasadnionych przypadkach może zostać wydłużona. 

Zobacz także: Co to jest bon na innowacje dla mikro firmy

Podczas oceny formalnej wniosku o dofinansowanie istnieje możliwość (z pewnymi wyjątkami) jednorazowej poprawy wskazanych błędów formalnych. 

Jeżeli wnioskodawca nie rozpoczął realizacji projektu w terminie do 12 miesięcy od daty ogłoszenia konkursu (30 kwietnia 2010 roku) lub wartość całkowitych wydatków kwalifikowanych w projekcie przewyższa 8 mln zł wówczas projekt zostaje automatycznie odrzucony, bez możliwości jego poprawy. Pełen katalog błędów, których popełnienie skutkuje odrzuceniem dokumentacji i nie podlega uzupełnieniu zawierają „Wytyczne dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013. Dokument dostępny jest pod adresem strony: http://www.rpo.wzp.pl

Jeśli oceniający naszą dokumentację stwierdzą wystąpienie błędów możliwych do uzupełnienia, wysyłana jest do wnioskodawcy pisemna informacja. Dlatego warto pamiętać, aby po złożeniu dokumentacji w naborze wniosków zapewnić sprawnie działający faks oraz e-mail. Ostateczny termin na złożenie poprawek jest określony w piśmie. Jednakże termin ten jest nie dłuższy niż 5 dni roboczych i liczony jest od dnia następnego po dniu wysłania faksu lub maila wraz z listą uwag.

Nie ma możliwości przedłużenia terminu na złożenie poprawek do dokumentacji aplikacyjnej. Po upłynięciu tego terminu nieuzupełniona dokumentacja zostaje odrzucona. Koniecznie pamiętajmy również o tym, że uzupełnieniu lub poprawie podlegają wyłącznie błędy wyszczególnione w piśmie. W innym przypadku dokumentacja podlega odrzuceniu.

Polecamy serwis Zakładam firmę

Po wynikach oceny formalnej informowany jest każdy wnioskodawca. W przypadku oceny pozytywnej wniosek przekazywany jest do dalszej oceny.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wiktor Sarota

InFakt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK