| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak aplikować o środki na rozwój przedsiębiorczości w świętokrzyskim

Jak aplikować o środki na rozwój przedsiębiorczości w świętokrzyskim

Długo oczekiwany konkurs na unijne dotacje dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie świętokrzyskim ruszy za kilka dni. Warto ten czas wykorzystać na poznanie zasad aplikowania o środki unijne i przygotowanie niezbędnej dokumentacji aplikacyjnej. Od jakości jej wykonania może bowiem zależeć przyznanie unijnych pieniędzy na rozwój naszej firmy.

Część wydatków realizowanych w ramach projektu zostanie uznana za niekwalifikowana do wsparcia z funduszy i będzie musiała zostać pokryta ze środków własnych wnioskodawcy. Do wydatków takich należy zaliczyć m.in. koszty prowizji pobieranych w ramach operacji wymiany walut oraz ujemne różnice kursowe ponoszone w ramach wdrażania projektu, pokrycie kosztów kar i grzywien, a także kosztów procesów sądowych oraz kosztów realizacji ewentualnych postanowień wydanych przez sąd, nabycie aktywów, które były współfinansowane ze środków krajowych lub wspólnotowych w ciągu 7 lat poprzedzających datę ich nabycia.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, koszty poniesione na wypełnienie formularza wniosku (aplikacyjnego) o dofinansowanie projektu należy uznać za koszty niekwalifikowalne.

Po trzecie – wniosek o dofinansowanie

Formularz wniosku o dofinansowanie stanowi podstawę do aplikowania o środki unijne. Jego staranne wypełnienie może przyczynić się do skutecznego przyznania dotacji. Obowiązujący wzór formularza dostępny jest na stronie organizującej dany konkurs. Do każdego wzoru wniosku o dofinansowanie jest stworzona instrukcja jego wypełniania. Do wniosku o dofinansowanie należy załączyć niezbędną dokumenty dodatkowe (tzw. załączniki). Ich kompletność jest badana podczas oceny dokumentacji aplikacyjnej


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Dwojewski

Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i prawa oświatowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »