| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Duże dotacje dla podlaskich przedsiębiorców!

Duże dotacje dla podlaskich przedsiębiorców!

Rozpoczyna się wyścig po unijne dotacje w województwie podlaskim. Najbardziej innowacyjne pomysły nagradzane są unijną dotacją nawet w wysokości do 6 mln PLN. Wszystko co trzeba zrobić to posiadać nietuzinkowy pomysł na rozwój przedsiębiorstwa oraz złożyć w wymaganym terminie wniosek o przyznanie wsparcia. Jeśli posiadasz jakieś wątpliwości dotyczące aplikowania o unijne fundusze, ten artykuł pozwoli Ci je rozwiać!

Dodatkowe środki dostępne również dla podlaskich przedsiębiorców

Śpieszę donieść, że unijne dotację są jeszcze dostępne w województwie podlaskim. To cenna informacja zwłaszcza w kontekście wyczerpywania się środków unijnych dla przedsiębiorców. Zarząd województwa podlaskiego skutecznie zadbał, aby w jego regionie nie zabrakło środków na wsparcie innowacyjnych przedsiębiorców. W tym konkursie do rozdysponowania pomiędzy nich jest kwota aż 12 mln EUR. I to nie koniec dobrych informacji. Dodatkowe środki, które województwo podlaskie otrzymało za sprawne wydawanie unijnych pieniędzy (m.in. z krajowej rezerwy wykonania) zasilą budżet kolejnych konkursów dla przedsiębiorców, które zostały zaplanowane na koniec 2011 roku oraz na 2012 rok. Wcześniej zmiany w programie operacyjnym musi zaakceptować Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Dzięki takim zmianom, podlascy przedsiębiorcy będą mogli cieszyć środkami nawet w wysokości ponad 20 mln EUR. 

Propozycja rozdysponowania dodatkowych środków pomiędzy podlaskich przedsiębiorców stała się możliwa dzięki sprawnemu wdrażaniu programu operacyjnego przez władze województwa. Działanie takie zostało nagrodzone premią z krajowej rezerwy wykonania, dzięki czemu do województwa podlaskiego trafiło ponad 27,5 mln EUR. Spośród przyznanej kwoty:
- 5 mln EUR zasiliło pulę przeznaczoną na wsparcie akcji pożyczkowo - poręczeniowej w regionie (działanie 1.3. RPOWP Wsparcie instytucji otoczenia biznesu)
- 10 mln EUR przeznaczone zostało na bezpośrednie dotacje inwestycyjne dla firm (działanie 1.4. RPOWP Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw)
- 6,5 mln EUR wsparło inwestycje przedsiębiorstw z branży turystycznej (działanie 3.2. RPOWP).
Propozycja ta wymaga jeszcze akceptacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Europejskiej.

Rusza nabór wniosków o wsparcie inwestycyjne w przedsiębiorstwach

Znany jest już termin naboru wniosków o dofinansowanie dla podlaskich przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swoich firm. Będzie on prowadzony od 20 kwietnia i potrwa do 8 lipca br. Konkurs ten organizowany jest w ramach działania 1.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego i współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Konkurs przeznaczony jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa podlaskiego. Zgłoszenie udziału w konkursie następuje poprzez złożenie kompletnej aplikacji określonej w dokumentacji konkursowej w trybie i terminie naboru wniosków. Dokumenty można składać osobiście, drogą pocztową - listem poleconym lub kurierem w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Pomoc może być udzielona jedynie na nową inwestycję tj. inwestycję w środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne związaną z:
- utworzeniem nowego przedsiębiorstwa,
- rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa,
- dywersyfikacją produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych, dodatkowych produktów lub
- zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego w istniejącym przedsiębiorstwie.

Przeczytaj również: Unijne mikrokredyty dla najmniejszych firm

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rusza nabór wniosków o wsparcie inwestycyjne w przedsiębiorstwach
Rusza nabór wniosków o wsparcie inwestycyjne w przedsiębiorstwach

e-wydanie Dziennika Gazety Prawnej276.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Röben

Jeden z czołowych producentów ceramiki budowlanej, w tym dachówek, cegieł i płytek klinkierowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK