| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Duże dotacje dla podlaskich przedsiębiorców!

Duże dotacje dla podlaskich przedsiębiorców!

Rozpoczyna się wyścig po unijne dotacje w województwie podlaskim. Najbardziej innowacyjne pomysły nagradzane są unijną dotacją nawet w wysokości do 6 mln PLN. Wszystko co trzeba zrobić to posiadać nietuzinkowy pomysł na rozwój przedsiębiorstwa oraz złożyć w wymaganym terminie wniosek o przyznanie wsparcia. Jeśli posiadasz jakieś wątpliwości dotyczące aplikowania o unijne fundusze, ten artykuł pozwoli Ci je rozwiać!

Dodatkowe środki dostępne również dla podlaskich przedsiębiorców

Śpieszę donieść, że unijne dotację są jeszcze dostępne w województwie podlaskim. To cenna informacja zwłaszcza w kontekście wyczerpywania się środków unijnych dla przedsiębiorców. Zarząd województwa podlaskiego skutecznie zadbał, aby w jego regionie nie zabrakło środków na wsparcie innowacyjnych przedsiębiorców. W tym konkursie do rozdysponowania pomiędzy nich jest kwota aż 12 mln EUR. I to nie koniec dobrych informacji. Dodatkowe środki, które województwo podlaskie otrzymało za sprawne wydawanie unijnych pieniędzy (m.in. z krajowej rezerwy wykonania) zasilą budżet kolejnych konkursów dla przedsiębiorców, które zostały zaplanowane na koniec 2011 roku oraz na 2012 rok. Wcześniej zmiany w programie operacyjnym musi zaakceptować Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Dzięki takim zmianom, podlascy przedsiębiorcy będą mogli cieszyć środkami nawet w wysokości ponad 20 mln EUR. 

Propozycja rozdysponowania dodatkowych środków pomiędzy podlaskich przedsiębiorców stała się możliwa dzięki sprawnemu wdrażaniu programu operacyjnego przez władze województwa. Działanie takie zostało nagrodzone premią z krajowej rezerwy wykonania, dzięki czemu do województwa podlaskiego trafiło ponad 27,5 mln EUR. Spośród przyznanej kwoty:
- 5 mln EUR zasiliło pulę przeznaczoną na wsparcie akcji pożyczkowo - poręczeniowej w regionie (działanie 1.3. RPOWP Wsparcie instytucji otoczenia biznesu)
- 10 mln EUR przeznaczone zostało na bezpośrednie dotacje inwestycyjne dla firm (działanie 1.4. RPOWP Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw)
- 6,5 mln EUR wsparło inwestycje przedsiębiorstw z branży turystycznej (działanie 3.2. RPOWP).
Propozycja ta wymaga jeszcze akceptacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Europejskiej.

Rusza nabór wniosków o wsparcie inwestycyjne w przedsiębiorstwach

Znany jest już termin naboru wniosków o dofinansowanie dla podlaskich przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swoich firm. Będzie on prowadzony od 20 kwietnia i potrwa do 8 lipca br. Konkurs ten organizowany jest w ramach działania 1.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego i współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Konkurs przeznaczony jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa podlaskiego. Zgłoszenie udziału w konkursie następuje poprzez złożenie kompletnej aplikacji określonej w dokumentacji konkursowej w trybie i terminie naboru wniosków. Dokumenty można składać osobiście, drogą pocztową - listem poleconym lub kurierem w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Pomoc może być udzielona jedynie na nową inwestycję tj. inwestycję w środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne związaną z:
- utworzeniem nowego przedsiębiorstwa,
- rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa,
- dywersyfikacją produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych, dodatkowych produktów lub
- zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego w istniejącym przedsiębiorstwie.

Przeczytaj również: Unijne mikrokredyty dla najmniejszych firm

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Paszkowski

Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »