| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie dotacje dla przedsiębiorczej młodzieży?

Jakie dotacje dla przedsiębiorczej młodzieży?

Jeśli uważasz, że na rynku pracy nie ma dla Ciebie miejsca, weź sprawy w swoje ręce i otwórz własny biznes. Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej może być skutecznym sposobem na wyjście z bezrobocia. Dzisiaj przed taką szansą stoją młodzi z województwa pomorskiego, a ich marzenia o własnej firmie finansuje Unia Europejska za pośrednictwem Programu Kapitał Ludzki. Aby jednak otrzymać finansowe wsparcie z Unii Europejskiej trzeba spełnić kilka warunków. Jakich? O tym poniżej.

  • jednorazowej dotacji inwestycyjnej przeznaczonej na zakupy inwestycyjne niezbędne do prowadzenia firmy (średnio 34 000 zł),
  • wsparcie pomostowe wypłacane przez 6 m-cy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej (średnio 1 100 zł miesięcznie),
  • przedłużone wsparcie pomostowe wypłacane przez kolejne 6 m-cy (średnio 900 zł miesięcznie, nie jest przeznaczone dla wszystkich uczestników).

Polecamy: Jakie dotacje dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Jak zgłosić swój udział w projekcie?

Aby wziąć udział w rekrutacji należy złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie Agencji Rozwoju Pomorza S.A. (Gdańsk, ul. Arkońska 6 / bud. A3, II piętro) w terminie od 14 lutego 2011 roku do 28 lutego 2011 roku. Formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami jest dostępny na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza S.A. www.arp.gda.pl.

Formularz powinien zostać wypełniony elektronicznie, w języku polskim (czcionka ARIAL rozmiar 10 pkt.). W formularzu zgłoszeniowym muszą być uzupełnione wszystkie rubryki. Formularz zgłoszeniowy oraz załączniki należy własnoręcznie podpisać i trwale spiąć. Dokumenty w zaklejonej i odpowiednio opisanej kopercie można dostarczyć osobiście, kurierem lub tradycyjną pocztą.

Jak wypełnić formularz zgłoszeniowy?

Informacje zawarte w formularzu są podstawą oceny naszych predyspozycji do udziału w projekcie, powinny zatem zostać wypełnione z najwyższą starannością. Sama struktura formularza nie jest skomplikowana i jego wypełnienie nie powinno powodować dużych problemów. To co wymaga szczególnego uzasadnienia to punkt II formularza, gdzie powinny znaleźć się informacje na temat planowanego przedsięwzięcia. Czyli ogólnie mówiąc ujmujemy tu takie informacje jak:

  • opis planowanej działalności-ocena pomysłu, zgodność z założeniami projektu,
  • charakterystyka dostępnych lub posiadanych zasobów, pomocnych w uruchomieniu własnej działalności (materialnych i niematerialnych, w tym kwalifikacje, szkolenia branżowe, itp.),
  • powody, dla których zostanie założona działalność gospodarcza, 
  • wiedza na temat branży, rynku i konkurencji.

Jeszcze jednym miejscem, któremu powinniśmy poświęcić naszą uwagę są koszty projektu (punkt III formularza). Powinniśmy tu umieścić informacje dotyczące głównych składników kosztów związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej oraz składniki przychodów związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Polecamy: serwis Dotacje

Pamiętajmy, że w formularzu należy wypełnić wszystkie rubryki. W punktach, które nie dotyczą kandydata należy wpisać „nie dotyczy”. Zgłoszenia, które będą zawierały niewypełnione rubryki oraz zostaną przygotowane w oparciu o niestandardowy formularz nie będą rozpatrywane i zostaną odrzucone z przyczyn formalnych. Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru i oceny formularzy zawiera „Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Młodzi w biznesie”, który dostępny jest na stronach internetowych Agencji Rozwoju Pomorza.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK