| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich

Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich

Już od 24 sierpnia br. można składać wnioski o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich. Unia Europejska może pokryć do 50% kosztów poniesionych na realizację inwestycji. Warto się jednak spieszyć – w ramach konkursu obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy.

Mowa tu o konkursie w ramach działania 311 „Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. O pomoc w ramach tego konkursu mogą występować rolnicy, ich domownicy lub małżonkowie rolników, pod warunkiem, że będzie ona związana z podjęciem lub rozwijaniem działalności nierolniczej (gospodarczej).

W ramach tego konkursu można otrzymać pomoc finansową na np. przebudowę i modernizację obiektów mieszkalnych oraz niemieszkalnych, zakup maszyn, urządzeń, sprzętu komputerowego i oprogramowania, zagospodarowanie terenu itd.

Kiedy można składać wnioski o przyznanie pomocy?

Osoba zainteresowana uzyskaniem wsparcia w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, podobnie jak w przypadku innych działań PROW 2007-2013 musi złożyć wniosek o przyznanie pomocy wraz z kompletem załączników w terminie od 24 sierpnia 2010 roku. Pamiętajmy o tym, że pomoc przysługuje według kolejności złożenia wniosków o przyznanie pomocy. Data zakończenia przyjmowania wniosków zależy od dostępności środków finansowych.

Prezes ARMiR– nie rzadziej niż co 14 dni - przekazuje do publicznej wiadomości na stronie internetowej ARiMR informacje o liczbie złożonych wniosków oraz związanym z nimi zapotrzebowaniu na środki finansowe, z podziałem na województwa. W przypadku przekroczenia 120% dostępnej alokacji nabór wniosków zostaje zamknięty.

Gdzie można składać wnioski o przyznanie pomocy?

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami składa się osobiście lub przez upoważnioną osobę, bezpośrednio w oddziale regionalnym Agencji, właściwym ze względu na miejsce realizacji projektu.

Adresy do Oddziałów Regionalnych Agencji Restrukuryzacji i Modernizacji Rolnictwa znajdują się na stronie internetowej: http://www.arimr.gov.pl , w zakładce: „O ARMiR”.

Polecamy: serwis Fundusze unijne

Wzór wniosku o przyznanie pomocy oraz wzory innych obowiązujących formularzy można znaleźć na stronach internetowych ARMiR oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wyjątkiem załączników wystawianych przez uprawnione do tego urzędy lub instytucje. Można go również pobrać w oddziale regionalnym ARiMR.
W jednym roku można złożyć jeden wniosek o przyznanie pomocy. Ograniczenie to nie dotyczy sytuacji, gdy na podstawie uprzednio złożonego wniosku nie przyznano pomocy.

Pomoc w poprawnym wypełnieniu wniosku oraz sporządzeniu niezbędnych załączników stanowi Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy. Jest ona dostępna pod adresem internetowym ARMiR.

Polecamy: Wsparcie unijne dla przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego


Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich
Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK