| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Ocena dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Działania 4.4 POIG

Ocena dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Działania 4.4 POIG

Proces oceny dokumentacji aplikacyjnej obejmuje kilka etapów, podczas których weryfikowana jest m.in. kompletność złożonych dokumentów oraz zgodność z ustanowionymi kryteriami naboru. Warto wiedzieć, że podczas oceny złożonej już dokumentacji istnieje możliwość jej poprawy lub uzupełnienia. Taki krok wcale nie musisz zaprzepaszczać szansy na uzyskanie wsparcia!

Na wsparcie z działania 4.4 POIG mogą liczyć przedsiębiorcy prowadzący działalność produkcyjną i usługową, którzy dokonują nowych inwestycji oraz niezbędnych dla ich realizacji projektów doradczych i szkoleniowych obejmujących nabycie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas II rundy naboru wniosków w 2009 roku, wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie za pomocą aplikacji Generator Wniosków, która dostępna jest pod adresem strony internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Wniosek powinien zostać wypełniony zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosków, która również dostępna jest na stronie agencji. Do papierowej wersji wniosku o dofinansowanie oraz dodatkowych dokumentów wymienionych we wniosku, wnioskodawca załącza wersje elektroniczną wniosku, która powinna zostać zapisana również na nośniku elektronicznym. Kompletna dokumentacja aplikacyjna powinna zostać złożona do właściwej dla lokalizacji projektu Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF).

W ramach tego działania przewidziano możliwość skorzystania z usług PPI - Promotora Projektów Innowacyjnych, w celu uzyskania opinii co do kwalifikowalności projektu. Usługa świadczona przez PPI jest bezpłatna, przy czym jest również nieobowiązkowa dla wnioskodawcy.

Polecamy: serwis Mała firma

Ocena formalna jest dokonywana przez pracowników RIF w oparciu o kryteria zatwierdzone przez Komitet Monitorujący. W przypadku zaistnienia we wniosku uchybień formalnych, które mogą zostać poprawione/uzupełnione przez wnioskodawcę, jest on wzywany do ich uzupełniania/poprawienia. Wezwanie to odbywa się za pośrednictwem faksu lub za pomocą e-maila (wezwanie jest wysyłane na numer faksu lub adres e-mail wskazany we wniosku o dofinansowanie). 

Czas na uzupełnienie lub poprawienie dokumentacji aplikacyjnej wynosi 5 dni roboczych. Termin na dokonanie poprawek i uzupełnień jest liczony od wysłania przez wnioskodawcę potwierdzenia otrzymania wezwania do uzupełnień (poprawy).

Konkretne uchybienie wykryte we wniosku można poprawiać tylko raz. Poprawki dotyczące wniosku należy wprowadzić do Generatora Wniosków. Poprawiony wniosek należy wydrukować i dostarczyć do właściwego RIF-u, gdzie będzie on poddany ponownej ocenie.

Zobacz także: Cztery kroki po fundusze

W przypadku gdy wnioskodawca wprowadzi do wniosku poprawki wykraczające poza postulowane przez RIF w doręczonym wezwaniu, wniosek podlega odrzuceniu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SLOWLAJF - Fundacja Przeciw Wypaleniu Zawodowemu

SLOWLAJF - Fundacja Przeciw Wypaleniu Zawodowemu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »