| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjny produkt? Działanie 4.1 POIG – część II

Jak otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjny produkt? Działanie 4.1 POIG – część II

Rezultaty badań przeprowadzonych w działaniu 1.4 POIG (patrz część I) mogą zostać wdrożone w postaci innowacyjnego produktu, usługi lub procesu w ramach działania 4.1 POIG.

Po przedłożeniu sprawozdania dotyczącego zakończenia realizacji etapu przygotowawczego oraz analiz ekonomicznych i badań rynku przedsiębiorca będzie mógł otrzymać dofinansowanie na realizację rzeczową projektu.

Kto może ubiegać się o dotację?

W ramach działania 4.1 POIG dotację ze środków UE mogą uzyskać mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa prowadzące działalność i posiadające swoją siedzibę na terenie Polski.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Na co można otrzymać dotację?

W ramach działania 4.1. dotacja może zostać przyznana na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem do wdrożenia oraz wdrożeniem wyników badań i prac rozwojowych z etapu I. Do wydatków kwalifikujących się do wsparcia zaliczamy m.in. koszty związane z nabyciem/wytworzeniem środków trwałych, które są efektem wdrożenia rezultatów prac z etapu I, wartości materialnych i prawnych na potrzeby realizacji projektu, zakupu usług doradczych związanych z inwestycją (dotyczy MŚP) jak również np. koszty poniesione na najem lub dzierżawę gruntów, budynków i budowli do dnia zakończenia realizacji projektu.

Polecamy: serwis Mała Firma

W ramach działania 4.1. wysokość wsparcia unijnego na wydatki inwestycyjne (np. zakup środków trwałych) związanych z wdrożeniem rezultatów badań wynosi: dla mikro- i małych przedsiębiorstw od 50% do 70% w zależności od lokalizacji projektu, dla średnich przedsiębiorstw od 40% do 60% oraz w przypadku dużych przedsiębiorstw od 30% do 50% (zgodnie z Mapą pomocy regionalnej na lata 2007-2013). W ramach tego działania przedsiębiorca może otrzymać dofinansowanie na usługi doradcze, przy czym intensywność pomocy nie może przekroczyć 50%. Na wdrożenie projektu można uzyskać maksymalną kwotę 20 mln zł.

Firma X w ramach projektu badawczego prowadzonego na etapie przygotowawczym zleciła zewnętrznej jednostce badawczej opracowanie innowacyjnego algorytmu dzięki któremu mapy w nawigacjach satelitarnych będą bardziej dokładne i aktualne. Koszty związane z zakupem badań zostały zrefundowane w działaniu 1.4. W ramach działania 4.1. po spełnieniu określonych warunków przedsiębiorca będzie mógł otrzymać zwrot kosztów poniesionych na przygotowanie do wdrożenia oraz wdrożeniem wyników tych badań w celu wprowadzenia na rynek innowacyjnego oprogramowania.

Polecamy: Środki unijne na rozwój e-biznesu - Działanie 8.1 POIG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »