| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Programy do testowania twardego dysku

Programy do testowania twardego dysku

Twardy dysk to nadal jeden z najbardziej 'zmechanizowanych' elementów komputera. Dopóki na dobre nie zadomowią się nośniki danych typu SSD, musisz dbać o kondycję twardego dysku i sprawdzać go za pomocą specjalnych programów diagnostycznych.

Awaria twardego dysku nie należy do przyjemnych zdarzeń i często wiąże się z bolesną utratą części lub wszystkich danych. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie oprogramowanie do testowania twardego dysku,które może dać Ci szereg informacji o jego kondycji oraz potencjalnychproblemach. Będziesz jeszcze w stanie zabezpieczyć swoje dane zanimnośnik danych ostatecznie odmówi posłuszeństwa.

HD Tune

Polecanyprzez nas HD Tune pozwala na dokładną diagnostykę twardego dysku podkątem różnych parametrów pracy. Jedną z podstawowych zalet jest pomiaraktualnej temperatury nośnika danych. Ta informacja prezentowana jest wzasobniku systemowym. Dodatkowo HD Tune sprawdza wydajność twardegodysku, dostarcza danych o pojemności, standardzie połączenia, numerzeseryjnym oraz wersji oprogramowania. Oczywiście sprawdza również nośnikpod kątem ewentualnych błędów.

CrystalDiskInfo

Wszechstronnyprogram do testowania twardego dysku, który wykorzystuje wbudowany wewszystkie nowoczesne nośniki mechanizm monitorowania i powiadamiania obłędach (S.M.A.R.T. - Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Możedziałać w tle i dostarczać informacji o różnych typach twardych dyskóworaz nośnikach danych podłączanych do portu USB oraz FireWire. Informuje o temperaturze oraz błędach zapisu i odczytu.

HDD Scan

Jeślichcesz dokładnie sprawdzić wydajnośc twardego dysku HDD Scan będzie dotego idealnym narzędziem. Poza obsługą mechanizmu S.M.A.R.T. posiadakilka funkcji słiużących do testowania zapisu, odczytu oraz wymazywaniadanych. Poza wydajnością testy zapisu, odczytu oraz wymazywania danychpozwalają sprawdzić również powierzchnię twardego dysku pod kątemobecności ewentualnych błędów.

HDD Health

Ostatniez proponowanych przez nas narzędzi monitoruje twardy dysk w oparciu omechanim S.M.A.R.T. i w razie wystąpienia kłopotów alarmuje Cię o tym.Dzięki temu jesteś w stanie szybko zadziałać i uniknąć utraty danych wwyniku awarii nośnika. Możesz wybrać sposób powiadomienia o problemach:wyskakujące okno, wiadomość pocztowa lub zapis w dzienniku zdarzeń.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK