REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tworzymy bloga internetowego

Sebastian Górski
Tworzymy bloga internetowego
Tworzymy bloga internetowego

REKLAMA

REKLAMA

Nie trzeba zbyt wiele wysiłku, aby dołączyć do grona internetowych blogerów. Proces tworzenia sieciowego pamiętnika określanego blogiem, jest dość prosty. W Internecie aż roi się od bezpłatnych platform do przechowywania i publikowania blogów. Na przykładzie jednego z nich pokażemy jak się to robi.

Jeszcze jakiś czas temu blogi internetowe były wyłącznie pamiętnikami internautów, którzy zapisywali w nich wydarzenia ze swojego osobistego życia. Obecnie są bardzo ważnym kanałem dystrybucji informacji oraz opinii, nierzadko szybszym niż internetowe serwisy informacyjne. Blogami zaczęły interesować się różne firmy oraz instytucje. Posiadanie bloga jest dziś w dobrym guście, a w niektórych przypadkach pozwala nawet zarabiać.

REKLAMA

Dla początkujących i zaawansowanych

Jeśli chcesz założyć własnego bloga internetowego możesz tego dokonać na dwa sposoby:

  • początkującym oraz bardziej leniwym polecamy skorzystanie z serwisu internetowego oferującego bezpłatne założenie i prowadzenie własnego bloga. Nie potrzebujesz do tego żadnego dodatkowego oprogramowania. Wystarczy jedynie przeglądarka internetowa;
  • bardziej zaawansowani i wymagający użytkownicy wybiorą zapewne samodzielne tworzenie bloga internetowego. Będą do tego potrzebowali miejsca na serwerze internetowym oraz odpowiedniego oprogramowania do zarządzania blogiem.

Polecamy: Jak powstała chmura antywirusowa?


Zakładamy bloga

Poniżej przedstawimy pierwszą metodę, opierając się na serwisie internetowym Blogger od niedawna należącym do firmy Google.

Blogger dostępny jest również w polskiej wersji językowej, co z pewnością ułatwi stawianie pierwszych kroków. Poniżej wyjaśniamy jak należy założyć tu własnego bloga internetowego:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Na stronie głównej serwisu Blogger skorzystaj z przycisku Utwórz bloga teraz;
  • Blogger wymaga posiadania konta pocztowego. Można też wykorzystać uprzednio założone konto Gmail. Wprowadzasz jego dane na kolejnej stronie kreatora. Podajesz również hasło, które pozwoli Ci uzyskać dostęp do bloga. Na końcu podajesz nazwę użytkownika, która będzie się pojawiała pod Twoimi wiadomościami;
  • Kolejny etap to wymyślenie nazwy dla swojego bloga oraz ustalenie adresu, pod którym będzie dostępny. Po wpisaniu adresu, za pomocą odnośnika Sprawdź dostępność, możesz upewnić się, że nikt inny go wcześniej nie wybrał;
  • Ostatni etap to wybór szablonu, czyli układu graficznego dla Twojego nowego bloga. Możesz go wybrać z bazy dostępnych szablonów, a następnie ręcznie zmodyfikować.


Konfigurujemy bloga 

Warto poświęcić chwilę czasu na konfigurację, czyli ustawienie różnych parametrów, które będą ważne zarówno dla odwiedzających, jak i prowadzącego bloga. Po założeniu bloga zostaniesz automatycznie przeniesiony do pulpitu nawigacyjnego. Wybierz z niego odnośnik Ustawienia. Zwróć szczególną uwagę na następujące parametry:

  • w pierwszej zakładce Podstawowe w polu Opis wprowadź tekst, który będzie charakteryzował zawartość Twojego bloga;
  • w zakładce Formatowanie zwróć uwagę na liczbę wiadomości (postów), które będą widoczne na stronie głównej;
  • w zakładce Komentarze zdecyduj o wyświetlaniu komentarzy pod wiadomościami. Możesz wybrać kto może komentować, a także w jakim miejscu będą się one pokazywały. Masz również możliwość moderowania komentarzy, czyli ich edytowania przed opublikowaniem.


Z panelu ustawień łatwo przejdziesz do zakładki Układ. Warto tam zajrzeć, ponieważ możesz w niej dokładnie rozmieścić wygląd i elementy bloga oraz ewentualnie wyposażyć go w różne dodatki:

  • w sekcji Elementy strony, przy każdym bloku masz odnośnik Edytuj, który pozwala na dokładne zdefiniowanie wszystkich parametrów;
  • odnośnik Dodaj gadżet umożliwia dodanie różnych ciekawych narzędzi z ogromnej bazy Bloggera;
  • pamiętaj, że w każdej chwili masz możliwość podglądu wprowadzonych zmian za pomocą odnośnika Podgląd.

Polecamy: Czy pracownik może być anonimowy w Internecie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

REKLAMA

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA