| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Przygotowanie do ponownej instalacji systemu Windows

Przygotowanie do ponownej instalacji systemu Windows

Komputer wyraźnie zwalnia, zaczyna się pojawiać coraz więcej komunikatów o błędach, a na koniec przestają działać najważniejsze narzędzia. To znak, że przyszedł czas na ponowną instalację systemu operacyjnego Windows. Zanim jednak się do niej zabierzesz sprawdź jak należy się do niej przygotować.

3. Backup sterowników

Aby po ponownej instalacji uniknąć żonglowania płytami instalacyjnymi ze sterownikami różnych urządzeń podłączonych do komputera, warto skorzystać z wyspecjalizowanego oprogramowania do backupu. Polecamy bezpłatny DriverMax, który poza funkcją eksportu sterowników do pliku ZIP i łatwego przywracania posiada również funkcję wyszukiwania ich najnowszych wersji.

4. Backup komunikatora internetowego

Jeśli korzystasz z komunikatora internetowego, musisz również pamiętać o jego backupie. Wyeksportuj listę kontaktów na serwer, a następnie zabezpiecz archiwum konwersacji. Znajdują się one zazwyczaj w katalogu instalacyjnym komunikatora w katalogu Program files. Po ponownej instalacji będziesz mógł je zaimportować i pobrać kontakty z serwera.

5. Przygotowanie płyt instalacyjnych

Na wszelki wypadek skompletuj wszystkie płyty instalacyjne zarówno do oprogramowania, z którego dotychczas korzystałeś, jak i poszczególnych komponentów komputera wymagających sterowników. Odszukaj również wszystkie niezbędne numery seryjne do aktywacji systemu operacyjnego oraz dodatkowego oprogramowania.

6. Rezerwacja czasu

Nie zapominaj o tym, że ponowna instalacja systemu Windows to proces czasochłonny, jeśli nie wykonujesz regularnych kopii swoich danych i nie stosujesz metody wykonywania obrazów partycji (o tym więcej w osobnym artykule). Zarezerwuj sobie zatem trochę czasu na instalację oprogramowania, sterowników oraz konfigurację systemu Windows.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK