| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Gdy kontrola autentyczności zawodzi (Windows XP)

Gdy kontrola autentyczności zawodzi (Windows XP)

System Windows XP nie jest idealny - to wie każdy. Lecz są błędy, które nawet najbardziej cierpliwego użytkownika wyprowadzą z równowagi. Jednym z nich jest błąd kontroli autentyczności, który pojawią się na naszym monitorze gdy mamy zainstalowany w stu procentach legalny system. Co wtedy zrobić ?

Powiadomienia o oryginalności systemu Windows (KB905474), to dodatek, który odpowiada za nasz problem. Zdarza się niestety, że po aktualizacji XP błędnie odczyta klucz produktu przez co zobaczymy ostrzeżenie, że padliśmy ofiarami fałszerzy oprogramowania.

1. Microsoft jako jedynie rozwiązanie proponuje kliknąć przycisk Rozwiąż teraz. Przeniesie nas to na stronę, na której możemy nabyć zestaw składający się z płyty instalacyjnej Windows XP i nowego numeru seryjnego.

2. Aby usunąć problem należałoby odinstalować feralny dodatek (KB905474), jednak Microsoft nie przewidział takiego rozwiązania. Możesz jednak usunąć określone pliki ręcznie.

3. Przejdź do katalogu %Windir%\System32. Zmień nazwy plików Wgalogon.exe i Wgatray.exe, np. na Wgalogon.bak i Wgatray.bak. Następnie zrestartuj system.

4. Wejdź START -> Uruchom, gdzie wpisz  regsvr32 %Windir%\system32\LegitCheckControl.dll /u. Potwierdź przyciskiem OK, po czym ponownie zrestartuj Windows.

5. Przejdź do katalogu %Windir%\System32, a następnie zmień nazwę pliku LegitCheckControl.dll na dowolną inną.

6. Uruchom Edytor rejestru (START->Uruchom->regedit).

7. Usuń klucz " HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\WgaLogon",

klucz " HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\WGA"

i klucz " HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\WgaNotify".

8. Po kolejnym zrestartowaniu Windows problem zniknie.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK