| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Skróty do folderów zawsze pod ręką (Windows XP/ Vista)

Skróty do folderów zawsze pod ręką (Windows XP/ Vista)

W systemie Windows nieustannie korzystamy ze skrótów. Przyspiesza to poruszanie się po programach i folderach usprawniając naszą pracę. Niestety wiele z nich jest dobrze ukrytych. Jest jednakże sposób aby w prosty sposób uzyskać do nich dostęp bez szukania na pulpicie czy w menu start.

1. Aby spreparować łatwiejszy dostęp do folderów zmieńmy najpierw widok Menu Start na klasyczny. Żeby to zrobić klikamy na wolnym polu paska zadań prawym przyciskiem myszy by następnie wybrać polecenie Właściwości. W kolejnym kroku przechodzimy na zakładkę Menu Start i zaznaczamy Klasyczne menu Start i klikamy na OK.

2. Na pulpicie pojawią się systemowe ikony jak: Moje dokumenty, Mój komputer, Moje miejsca sieciowe i Internet Explorer. Klikamy lewym przyciskiem myszy na ikonę Mój komputer. Nie puszczając go przesuwamy ikonę do jednej z trzech krawędzi - lewej, prawej lub górnej. Gdy ikona znajdzie się już przy krawędzi puszczamy lewy przycisk myszy. Na krawędzi pojawi się natychmiast pasek narzędziowy dający nam dostęp do wszystkich napędów i panelu sterowania.

3. Analogicznie możemy postąpić w przypadku mojego komputera i wszystkich innych folderów i dysków.

4. Stworzone przez nas menu narzędziowe możemy skonfigurować tak aby było bardziej przejrzyste. W tym celu najeżdżamy kursorem w miejsce nazwy paska narzędzi (np. Mój komputer) i klikamy prawym przyciskiem myszy.

W menu kontekstowym możemy włączyć ukrywanie paska zadań który od tej pory będzie niewidoczny na ekranie do czasu gdy zbliżymy kursor do krawędzi ekranu. Pozostałe opcje jakie możemy skonfigurować to sposób opisania ikon (możemy usunąć tekst z podpisem napędów. Poleceniem Zamknij pasek narzędzi usuniemy go z pulpitu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK