| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Szybki dostęp do zakładek (Firefox 3/3.5)

Szybki dostęp do zakładek (Firefox 3/3.5)

Jeśli chcemy wrócić w przyszłości na przeglądaną aktualnie stronę, przeważnie zapisujemy ją do zakładek. Potem wystarczy odnaleźć witrynę na liście i kliknąć w zachowany skrót. Jeśli jednak zapisywanych przez nas stron jest bardzo wiele istnieje szybszy sposób niż wertowanie nieskończenie długiej listy. Najczęściej używane zakładki oznaczyć możemy słowami kluczowymi i po wpisaniu takiego wyrazu Firefox resztę uzupełni automatycznie.

1. Uruchamiamy przeglądarkę Firefox i otwieramy stronę internetową, której adres chcemy dodać do zakładek.

2. W oknie programu klikamy lewym przyciskiem myszy na symbol gwiazdy, w prawym końcu paska adresu. Po kliknięciu gwiazda zmieni swój kolor na żółty. Będzie to oznaczało, że wybrany adres został dodany do zakładek.

3. W menu Zakładki odnajdujemy nazwę zapisanej przez nas strony. Jeżeli dodaliśmy ją niedawno, zakładkę znajdziemy na liście dostępnej w podmenu (ostatnio dodane). Klikamy na nazwę zakładki prawym przyciskiem myszy i z wyświetlonego menu kontekstowego wybieramy opcję Właściwości.

4. W otwartym oknie w pole Słowo kluczowe wpisujemy wyrażenie, które będzie skrótem do dodanej strony. Klikamy na przycisk Zapisz.

5. Od tej pory aby przejść na stronę, w pole adresu Firefoxa wpisujemy przypisane do niej słowo kluczowe. Gdy to zrobimy rozwinie się lista, na której wyświetli się adres skojarzonej strony. Gdy wciśniemy Enter, przeglądarka wyświetli nam nasza wybraną witrynę.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »