| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Kontrolujemy sposób wyświetlania plików (Windows Vista)

Kontrolujemy sposób wyświetlania plików (Windows Vista)

Windows Vista nie wyświetla zawartości folderów zawsze w ten sam sposób. Przykładowo w folderach zawierających zdjęcia i filmy zobaczymy miniatury tych plików. Niestety, jeden plik graficzny w folderze pełnym dokumentów tekstowych spowoduje, że zamiast korzystniejszego widoku listy zobaczymy niewiele mówiące miniatury. Oto sposób jak zmienić to raz na zawsze.

1. W pierwszej kolejności musimy zabronić Viście automatycznego przyporządkowania folderów do określonej kategorii. Uruchamiamy Edytor rejestru . Aby to zrobić klikamy Menu start -> Uruchom i w konsolę wpisujemy regedit, po czym wciskamy Enter. Następnie podwójnie klikamy na HKEY_CURRENT_USER, potem na Software -> Classes -> LocalSettings -> Software -> Microsoft -> Windows -> Shell.

2. Klikamy podwójnie na BagMRU i usuwamy wszystkie wartości widoczne w prawej części okna np. (0,1, 10 ) W tym celu zaznaczamy kolejne pozycje kliknięciem, wciskamy Delete i Enter. Tak samo postępujemy z wartościami zgromadzonymi w kluczu Bags.

3. Klikamy prawym przyciskiem myszy na Bags, wybieramy Nowy -> Klucz. Wpisujemy AllFolders i wciskamy Enter. Klikamy prawym przyciskiem myszy na AllFolders, wybieramy Nowy i Wartość ciągu. Wpisujemy FolderType i dwa razy wciskamy Enter. W pole Dane wartości wpisujemy NotSpecified, klikamy na OK. i na krzyżyk. Od tej pory Vista nie będzie samoczynnie zmieniać sposobu wyświetlania plików w folderze.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

iBHP Sp. z o.o.

ekspert z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK