| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Kontrolujemy sposób wyświetlania plików (Windows Vista)

Kontrolujemy sposób wyświetlania plików (Windows Vista)

Windows Vista nie wyświetla zawartości folderów zawsze w ten sam sposób. Przykładowo w folderach zawierających zdjęcia i filmy zobaczymy miniatury tych plików. Niestety, jeden plik graficzny w folderze pełnym dokumentów tekstowych spowoduje, że zamiast korzystniejszego widoku listy zobaczymy niewiele mówiące miniatury. Oto sposób jak zmienić to raz na zawsze.

1. W pierwszej kolejności musimy zabronić Viście automatycznego przyporządkowania folderów do określonej kategorii. Uruchamiamy Edytor rejestru . Aby to zrobić klikamy Menu start -> Uruchom i w konsolę wpisujemy regedit, po czym wciskamy Enter. Następnie podwójnie klikamy na HKEY_CURRENT_USER, potem na Software -> Classes -> LocalSettings -> Software -> Microsoft -> Windows -> Shell.

2. Klikamy podwójnie na BagMRU i usuwamy wszystkie wartości widoczne w prawej części okna np. (0,1, 10 ) W tym celu zaznaczamy kolejne pozycje kliknięciem, wciskamy Delete i Enter. Tak samo postępujemy z wartościami zgromadzonymi w kluczu Bags.

3. Klikamy prawym przyciskiem myszy na Bags, wybieramy Nowy -> Klucz. Wpisujemy AllFolders i wciskamy Enter. Klikamy prawym przyciskiem myszy na AllFolders, wybieramy Nowy i Wartość ciągu. Wpisujemy FolderType i dwa razy wciskamy Enter. W pole Dane wartości wpisujemy NotSpecified, klikamy na OK. i na krzyżyk. Od tej pory Vista nie będzie samoczynnie zmieniać sposobu wyświetlania plików w folderze.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Kowalska

Adwokat w RYKOWSKI & GNIEWKOWSKI KANCELARIA ADWOKATÓW I RADCÓW PRAWNYCH. Specjalistka z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego. W kancelarii odpowiada za prawną analizę sytuacji rodzinnych i opiekuńczych klientów i przygotowanie oraz realizowanie przyjętej taktyki procesowej. Z sukcesem zakończyła kilkaset spraw rodzinnych i spadkowych, których liczba stale wzrasta.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »