| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Import zdjęć do wybranego folderu (Windows Vista)

Import zdjęć do wybranego folderu (Windows Vista)

W Windows Vista została wbudowana funkcja importowania. Jest to bardzo przydatne narzędzie pozwalające na błyskawiczne kopiowanie zdjęć z aparatu do komputera. Niestety system pakuje je do jednego folderu. Na szczęście i te funkcje w Windows można dopasować do własnych potrzeb.

1. Najpierw podłączamy aparat do komputera albo wkładamy jego kartę do czytnika. W oknie autoodtwarzania klikamy na Importuj obrazy. W oknie Importowanie obrazów i video zamiast klikać od razu na przycisk Importuj klikamy najpierw na odnośnik Opcje w lewej dolnej części okna.

2. Standardowo wszystkie zdjęcia trafiają do jednego folderu, nazwanego datą importu i później musimy sortować ręcznie. Dlatego klikamy na Data zaimportowania + oznakowanie i kliknięciem wybieramy tę opcje aby uporządkować zdjęcia według daty wykonania.

W razie potrzeby określamy jeszcze miejsce ich zapisu. Jeśli nie chcemy aby fotografie trafiły do folderu Obrazy, klikamy na Przeglądaj, a potem w oknie Eksploratora Windows wybieramy dowolny dysk i folder, po czym OK. i zatwierdzamy wybrane zmiany.

3. Kliknięciem na OK. zamykamy to i następne okno. Pole „Znakuj te obrazy” pozostawiamy puste (lub jeśli chcemy wpisujemy w nie wybraną nazwę) i klikamy na importuj.

4. Po zakończeniu importowania otwieramy lokalizację wybraną w punkcie 2. W efekcie widzimy zdjęcia w folderze oznaczonym datą wykonania fotek a nie ich skopiowania na dysk komputera.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Bojko

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK