| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Edycja tekstu w widoku podglądu wydruku (Word 2003/2007)

Edycja tekstu w widoku podglądu wydruku (Word 2003/2007)

Tryb podglądu wydruku z założenia jest bardzo przydatny – możemy zobaczyć jak nasza praca będzie wyglądała na papierze. Problem pojawia się w momencie gdy coś jest nie tak i chcemy nanieść odpowiednie poprawki. Musimy wtedy ponownie zmieniać widok na edycje, i po raz kolejny sprawdzać w trybie podglądu. Jest jednak sposób aby ułatwić nam pracę z Wordem.

Można łatwo przełączać się pomiędzy widokami i edytować tekst, nie tracąc z oczu podglądu wydruku.

1. Domyślnie w tym widoku kursor myszy ma kształt lupy. Jednym kliknięciem możemy go zmienić w narzędzie do edycji. Wystarczy po prostu kliknąć na widoczną u góry, nad dokumentem, ikonę lupki na tle kartki papieru. (Na prawo od ikony DRUKUJ). Aby powrócić do lupy ponownie klikamy na tę samą ikonę.

2. W wypadku jeśli nie widzimy takiej ikony, powinniśmy dodać ją do narzędzi. W tym celu klikamy myszą na czarny trójkącik widoczny po prawej stronie paska narzędzi (na samym końcu. W następnym kroku wybieramy Dodaj lub usuń przyciski oraz Podgląd wydruku, a następnie zaznaczamy kliknięciem opcję LUPA. W ten sposób Lupa pojawi się na pasku.

3. Jeśli używamy Worda 2007 i na pasku nie widzimy ikony Lupy klikamy na czarny trójkącik (na prawo od ikon zapisz, strzałek cofnij etc.)

4. Teraz wystarczy zaznaczyć Pogląd wydruku . Lupa pojawi się na pasku szybkiego dostępu umożliwiając wygodne przechodzenie od edycji do podglądu i odwrotnie. Aby opuścić podgląd klikamy na Zamknij podgląd wydruku.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »