| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Edycja tekstu w widoku podglądu wydruku (Word 2003/2007)

Edycja tekstu w widoku podglądu wydruku (Word 2003/2007)

Tryb podglądu wydruku z założenia jest bardzo przydatny – możemy zobaczyć jak nasza praca będzie wyglądała na papierze. Problem pojawia się w momencie gdy coś jest nie tak i chcemy nanieść odpowiednie poprawki. Musimy wtedy ponownie zmieniać widok na edycje, i po raz kolejny sprawdzać w trybie podglądu. Jest jednak sposób aby ułatwić nam pracę z Wordem.

Można łatwo przełączać się pomiędzy widokami i edytować tekst, nie tracąc z oczu podglądu wydruku.

1. Domyślnie w tym widoku kursor myszy ma kształt lupy. Jednym kliknięciem możemy go zmienić w narzędzie do edycji. Wystarczy po prostu kliknąć na widoczną u góry, nad dokumentem, ikonę lupki na tle kartki papieru. (Na prawo od ikony DRUKUJ). Aby powrócić do lupy ponownie klikamy na tę samą ikonę.

2. W wypadku jeśli nie widzimy takiej ikony, powinniśmy dodać ją do narzędzi. W tym celu klikamy myszą na czarny trójkącik widoczny po prawej stronie paska narzędzi (na samym końcu. W następnym kroku wybieramy Dodaj lub usuń przyciski oraz Podgląd wydruku, a następnie zaznaczamy kliknięciem opcję LUPA. W ten sposób Lupa pojawi się na pasku.

3. Jeśli używamy Worda 2007 i na pasku nie widzimy ikony Lupy klikamy na czarny trójkącik (na prawo od ikon zapisz, strzałek cofnij etc.)

4. Teraz wystarczy zaznaczyć Pogląd wydruku . Lupa pojawi się na pasku szybkiego dostępu umożliwiając wygodne przechodzenie od edycji do podglądu i odwrotnie. Aby opuścić podgląd klikamy na Zamknij podgląd wydruku.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Daniel Kotyras

Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »