| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Ulubione w folderze Mój Komputer (Windows XP)

Ulubione w folderze Mój Komputer (Windows XP)

W Windows Vista standardowo dostępne jest narzędzie tworzenia swoich ulubionych folderów (analogicznie jak w przypadku stron internetowych). Pasek Ulubionych w Windows XP jest również dostępny (ale ukryty). Oto co zrobić, by go wyświetlić.

1. Przy wciśniętym klawiszu „Logo Windows” wciskamy „E”, aby otworzyć Eksplorator Windows. Klikamy na Widok-> Paski narzędzi -> Łącza, a potem jeszcze raz na Widok -> Paski narzędzi i na „Zablokuj paski narzędzi”.

2. Klikamy teraz na dodany nowo przycisk „Łącza” i przeciągamy go na przykład w lewy dolny róg okna.

3. Istniejące przyciski, na przykład „Hotmail” pochodzą ze standardowych Ulubionych stron Internet Explorera. Jeśli ich nie potrzebujemy klikamy na nie po kolei prawym przyciskiem myszy, a potem lewym na Usuń i potwierdzamy „Tak”.

4. Aby uniknąć przypadkowego usunięcia paska z Ulubionymi, klikamy znowu na Widok-> Paski narzędzi -> Zablokuj paski narzędzi.

5. Teraz umieścimy na pasku Ulubionych potrzebne foldery. Aby dodać do niego katalogi, z których najczęściej korzystamy, na przykład klikamy w Eksploratorze na Dokumenty , Moja muzyka, Moje obrazy i przy wciśniętym przycisku myszy przeciągamy je w miejsce paska „Łącza”.

6. Teraz możemy jeszcze uprościć nazwy skrótów widoczne na pasku Ulubionych. Klikamy prawym przyciskiem myszy w każdą z nich i z menu wybieramy polecenie „Zmień nazwę”. Pokazuję się nam okno w którym usuwamy niepotrzebną część nazwy i klikamy na „OK.”

7. Czynności opisane w tej poradzie powtarzamy w razie potrzeby z innymi folderami albo dyskami.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK