| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak działa system cyber helper?

Jak działa system cyber helper?

Cyber helper, to system który stanowi udany krok w kierunku wykorzystywania w walce ze szkodliwym oprogramowaniem prawdziwie autonomicznej sztucznej inteligencji. Większość autonomicznych podsystemów cyber helpera potrafi zsynchronizować się, wymieniać dane i współdziałać ze sobą, jak gdyby były jednością?

Naturalnie zawierają one pewne “twarde” algorytmy i reguły - tak jak konwencjonalne programy - jednak w większości działają z wykorzystaniem logiki rozmytej i w trakcie rozwiązywania różnych zadań niezależnie definiują swoje zachowanie.

W samym sercu systemu cyber helper znajduje się narzędzie o nazwie AVZ, które zostało stworzone w 2004 roku. Celem AVZ jest automatyczne gromadzenie danych z potencjalnie zainfekowanych komputerów jak również próbek szkodliwego  oprogramowania i przechowywanie ich w postaci nadającej się do przetwarzania automatycznego do użytku innych podsystemów. AVZ tworzy raporty w formacie HTML przeznaczone do analizy przez człowieka oraz w formacie XML - do analizy maszynowej.

Algorytm działania systemu składa się z sześciu kroków. W pierwszym kroku główny program AVZ wykonuje skanowanie antywirusowe zainfekowanego komputera, a uzyskane wyniki w formacie XML przesyła do innych podsystemów cyber helpera w celu analizy.

Polecamy: Jakie są wady i zalety chmury antywirusowej?

System analizuje otrzymany protokół przy użyciu ogromnej ilości dostępnych danych dotyczących podobnych szkodliwych programów oraz wcześniejszych działań naprawczych podjętych w podobnych przypadkach, jak również innych czynników. Pod tym względem cyber helper przypomina aktywny mózg ludzki, który w celu przetworzenia informacji musi zgromadzić wiedzę o otoczeniu. Aby dziecko mogło się w pełni rozwinąć, musi być stale świadome tego, co się dzieje w jego świecie, i móc komunikować się z innymi ludźmi. W tym przypadku maszyna posiada przewagę nad człowiekiem, ponieważ w określonym przedziale czasowym potrafi przechowywać, wydobywać i przetwarzać znacznie większe ilości informacji niż ludzie.

Polecamy: Jakie są plusy i minusy VOiP?

Kolejnym podobieństwem pomiędzy systemem cyber helper a człowiekiem jest to, że potrafi on niezależnie i niemal bez żadnej podpowiedzi rozpocząć proces analizy protokołu, jak również nieustannie uczyć się w stale zmieniającym się środowisku.

Jeżeli chodzi o samodzielne uczenie się, cyber helper musi popracować nad trzema głównymi problemami: błędami ekspertów-ludzi, których maszyna nie jest w stanie rozwiązać, ponieważ nie jest wystarczająco intuicyjna; fragmentaryczność i niespójność informacji programu oraz wielokrotne uściślenia danych i opóźnienia we wprowadzaniu danych do systemu.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak działa system Cyber Helper?
Jak działa system Cyber Helper?

Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK