| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Tekst wydruku jest obcięty (Outlook)

Tekst wydruku jest obcięty (Outlook)

Po wydruku kalendarza okazało się, że brakuje kilku ostatnich liter lub słów w niektórych wpisach. Problem polega na tym, że Outlook może wydrukować tylko tyle tekstu ile zmieści się w danym polu.

Ten problem możesz rozwiązać na trzy sposoby: zmniejszyć rozmiar czcionki na wydrukowanej stronie, drukować z okna z autopodglądem lub powiększyć wydruk na stronie.

1. W menu Plik wskaż Ustawienia strony i wybierz odpowiedni styl.

2. Na karcie Format w sekcji Czcionki kliknij przycisk Czcionka obok pola Terminy.

3. Wybierz inny rozmiar czcionki i zamknij wszystkie okna dialogowe klikając OK.

Przy włączonym autopodglądzie Notatki w każdym terminie są drukowane bezpośrednio na stronach kalendarza:

1. W menu Widok wskaż Widok bieżący i wybierz Dzień/ Tydzień / Miesiąc z autopoglądem.

2. Określając opcje wydruku, wybierz styl zwykły aby wydrukować pełny tekst każdego terminu wraz z notatkami. Jeżeli notatki są wyjątkowo długie być może będziesz musiał zmienić sposób wyświetlania terminów tak aby zmieściła się cała notatka.

Jeśli powiększysz kalendarz na stronie, wybierając inny styl wydruku i usuwając zbędne elementy tj. Blok zadań i Notatki wszystkie pola dni będą  większe i być może zmieści się cały tekst.

1.  W oknie dialogowym Układ strony na karcie Papier wybierz papier o większym rozmiarze oraz orientację która pomieści więcej informacji.

2. Na karcie Format odznacz pola wyboru Blok zadań oraz Obszar notatek.

3. Jeśli nie musisz drukować informacji o spotkaniach weekendowych możesz powiększyć obszar wydruku, usuwając z niego te informacje. Na karcie Format zaznacz pole wyboru: Nie drukuj sobót ani niedziel.

4. Kliknij przycisk Podgląd wydruku i sprawdź czy zmiana ustawień pomogła Ci w rozmieszczeniu wszystkich  informacji na stronie. Możesz sprawdzić jeszcze inne zmiany- na przykład zmniejszyć margines a także zmniejszyć ilość miejsca pozostawionego na nagłówek i stopkę przez usunięcie wszystkich wpisów na karcie Nagłówek/Stopka w oknie Układ strony.

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »