| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Telefony firmowe > Ile kosztuje zmiana operatora komórkowego?

Ile kosztuje zmiana operatora komórkowego?

Nie rozmawiamy dużo, a smsy wysyłane z naszego telefonu są rzadkością, ale mimo to, nasz rachunek jest za wysoki? Najprawdopodobniej mamy niekorzystnie dobrany plan taryfowy. Jeśli za rozmowy płacimy krocie, powinniśmy jak najszybciej zmienić plan taryfowy, a może nawet i operatora. Dla wielu osób może to wydawać się trudne i mało opłacalne, ale prawda jest taka, że wystarczy poświęcić trochę czasu, a w wyniku zmian z pewnością oszczędzimy spore kwoty każdego miesiąca.

Pierwszą oznaką tego, że nasz plan taryfowy jest źle dobrany do naszych potrzeb to przede wszystkim zbyt wysokie rachunki, mimo że z komórki korzystamy niezbyt aktywnie. Jeśli nie chcemy dalej tracić pieniędzy, powinniśmy jak najszybciej zmienić nasz plan taryfowy. Ponadto już od dłuższego czasu mamy możliwość zmiany operatora, a więc wybór oferty jest niezwykle szeroki. Co ważne, przechodząc do innej sieci, możemy zachować swój dotychczasowy numer, a wbrew pozorom zmiana operatora nie jest wcale skomplikowana. W kolejnych częściach poradnika związanego ze zmianą operatora i planów taryfowych podpowiemy między innymi, jak przenieść numer do innej sieci komórkowej.

Po pierwsze i najważniejsze, przeniesienie numeru jest całkowicie bezpłatne. Musimy jednak pamiętać, że jeśli korzystamy obecnie z oferty abonamentowej, to rozwiązanie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia może wiązać się z dodatkową opłatą, którą trzeba będzie wnieść na rzecz dotychczasowego operatora. Jej wysokość ograniczona jest do wartości jednej miesięcznej opłaty. Większą opłatą zostaniemy obciążeni natomiast wtedy, jeśli z dotychczasowym operatorem zerwiemy długoterminową umowę promocyjną.

Polecamy: Full-duplex w sieciach radiowych – recepta na większe transfery?

Jeśli podpisaliśmy umowę promocyjną z operatorem X na okres 24 miesięcy, a po okresie 4 miesięcy od podpisania umowy chcemy przenieść numer do operatora Y, operator X może nałożyć na nas karę umowną w kwocie ustalonej w umowie, pomniejszoną o ryczałt za 4 miesiące trwania umowy.

W związku z powyższym najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli z przeniesieniem numeru poczekamy do końca zobowiązania i wypowiemy umowę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Wtedy przeniesienie numeru będzie dla nas zupełnie bezpłatne. Nieco inaczej sprawa przedstawia się, jeśli mamy telefon na kartę. W takim przypadku nie musimy zrywać żadnej umowy.

Sprawdź też: Po czym internauci rozpoznają przestarzałe serwisy internetowe?

Pamiętajmy jednak, aby jeszcze przed przeniesieniem numery zużyć wszystkie niewykorzystane środki, gdyż nie zostaną one przekazane do nowej sieci. To samo dotyczy punktów w programach lojalnościowych, na przykład 5Plus, dlatego też jeszcze przed przeniesieniem numeru warto zebrane punkty zamienić na nagrody.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nie rozmawiamy dużo, a smsy wysyłane z naszego telefonu są rzadkością, ale mimo to, nasz rachunek jest za wysoki? Najprawdopodobniej mamy niekorzystnie dobrany plan taryfowy. fot. Fotolia
Nie rozmawiamy dużo, a smsy wysyłane z naszego telefonu są rzadkością, ale mimo to, nasz rachunek jest za wysoki? Najprawdopodobniej mamy niekorzystnie dobrany plan taryfowy. fot. Fotolia

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Bielak-Kanigowska

Konsultand/Doradca/Expert, od ponad 15 lat zajmująca się problematyką Zarządzania Zasobami Ludzkimi od strategii HR do polityk rekrutacji, utrzymania, szkoleń i rozwoju, wynagradzania i motywacji aż do zwolnień kontrolowanych i outplacementu. W tych obszarach dostarcza koncepcji biznesowych, narzędzi i procedur prowadzących do poprawy produktywności oraz sprawności działania organizacji. Wiele lat pracowała jako menedżer i konsultant takich międzynarodowych firm doradczych, jak Ernst & Young, Capgemini, Deloitte, BIGRAM, BRAD Consulting. Specjalizuje się w obszarach: - Budowania strategii i narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi; - Wartościowania stanowisk pracy oraz projektowania i wdrażania systemów wynagradzania, premiowania i motywacji; - Systemach ocen kompetencji, wartości, postaw i wyników Zarządzania przez Cele kadry menedżerskiej i pracowników firm; - Zarządzania Zmianami Organizacyjnymi, optymalizacji i usprawnień organizacyjnych; - Zwiększania potencjału innowacyjności firm i optymalizacji zatrudnienia; - Programach szkoleń i systemowego rozwoju kadry menedżerskiej; - Wspierania firm w zarządzaniu ryzykami personalnymi w tym przeciwdziałaniu mobbingowi i dyskryminacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK