| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Telefony firmowe > Ile kosztuje zmiana operatora komórkowego?

Ile kosztuje zmiana operatora komórkowego?

Nie rozmawiamy dużo, a smsy wysyłane z naszego telefonu są rzadkością, ale mimo to, nasz rachunek jest za wysoki? Najprawdopodobniej mamy niekorzystnie dobrany plan taryfowy. Jeśli za rozmowy płacimy krocie, powinniśmy jak najszybciej zmienić plan taryfowy, a może nawet i operatora. Dla wielu osób może to wydawać się trudne i mało opłacalne, ale prawda jest taka, że wystarczy poświęcić trochę czasu, a w wyniku zmian z pewnością oszczędzimy spore kwoty każdego miesiąca.

Pierwszą oznaką tego, że nasz plan taryfowy jest źle dobrany do naszych potrzeb to przede wszystkim zbyt wysokie rachunki, mimo że z komórki korzystamy niezbyt aktywnie. Jeśli nie chcemy dalej tracić pieniędzy, powinniśmy jak najszybciej zmienić nasz plan taryfowy. Ponadto już od dłuższego czasu mamy możliwość zmiany operatora, a więc wybór oferty jest niezwykle szeroki. Co ważne, przechodząc do innej sieci, możemy zachować swój dotychczasowy numer, a wbrew pozorom zmiana operatora nie jest wcale skomplikowana. W kolejnych częściach poradnika związanego ze zmianą operatora i planów taryfowych podpowiemy między innymi, jak przenieść numer do innej sieci komórkowej.

Po pierwsze i najważniejsze, przeniesienie numeru jest całkowicie bezpłatne. Musimy jednak pamiętać, że jeśli korzystamy obecnie z oferty abonamentowej, to rozwiązanie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia może wiązać się z dodatkową opłatą, którą trzeba będzie wnieść na rzecz dotychczasowego operatora. Jej wysokość ograniczona jest do wartości jednej miesięcznej opłaty. Większą opłatą zostaniemy obciążeni natomiast wtedy, jeśli z dotychczasowym operatorem zerwiemy długoterminową umowę promocyjną.

Polecamy: Full-duplex w sieciach radiowych – recepta na większe transfery?

Jeśli podpisaliśmy umowę promocyjną z operatorem X na okres 24 miesięcy, a po okresie 4 miesięcy od podpisania umowy chcemy przenieść numer do operatora Y, operator X może nałożyć na nas karę umowną w kwocie ustalonej w umowie, pomniejszoną o ryczałt za 4 miesiące trwania umowy.

W związku z powyższym najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli z przeniesieniem numeru poczekamy do końca zobowiązania i wypowiemy umowę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Wtedy przeniesienie numeru będzie dla nas zupełnie bezpłatne. Nieco inaczej sprawa przedstawia się, jeśli mamy telefon na kartę. W takim przypadku nie musimy zrywać żadnej umowy.

Sprawdź też: Po czym internauci rozpoznają przestarzałe serwisy internetowe?

Pamiętajmy jednak, aby jeszcze przed przeniesieniem numery zużyć wszystkie niewykorzystane środki, gdyż nie zostaną one przekazane do nowej sieci. To samo dotyczy punktów w programach lojalnościowych, na przykład 5Plus, dlatego też jeszcze przed przeniesieniem numeru warto zebrane punkty zamienić na nagrody.

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nie rozmawiamy dużo, a smsy wysyłane z naszego telefonu są rzadkością, ale mimo to, nasz rachunek jest za wysoki? Najprawdopodobniej mamy niekorzystnie dobrany plan taryfowy. fot. Fotolia
Nie rozmawiamy dużo, a smsy wysyłane z naszego telefonu są rzadkością, ale mimo to, nasz rachunek jest za wysoki? Najprawdopodobniej mamy niekorzystnie dobrany plan taryfowy. fot. Fotolia

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PolishProperty.eu

PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »