| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Allegro kupuje hurtownie danych od Oracle

Allegro kupuje hurtownie danych od Oracle

Właściciel największego w Polsce serwisu aukcyjnego, QXL Polska, zakupił od Oracle zestaw do budowy wysokowydajnej hurtowni danych pod nazwą HP Oracle Database Machine. Wdrożenie tego typu jest innowacyjne, stworzone wspólnie z firmą HP będzie testowane po raz pierwszy na świecie.

Opisywany zestaw zawiera wszystkie komponenty potrzebne do zbudowania hurtowni danych przygotowanej do przetwarzania informacji i składa się z oprogramowania Oracle oraz sprzętu komputerowego dostarczonego przez firmę Hewlett-Packard.

QXL Polska jest największą firmą z sektora e-commerce w Europie Wschodniej i drugą co do wielkości firmą z branży aukcji internetowych na świecie (po eBay). W związku z dynamicznym wzrostem biznesu w Polsce oraz koniecznością gromadzenia i przetwarzania coraz większych ilości danych firma podjęła decyzję o zainstalowaniu dużej hurtowni danych, mogącej obsłużyć wolumen o rozmiarze ok. 8 terabajtów z szybkością przynajmniej 2000 transakcji na sekundę.

- Ponieważ biznes naszej firmy w Polsce rośnie od jakiegoś czasu w tempie 40% rocznie, wystąpiła pilna potrzeba zainstalowania hurtowni danych - mówi Christian Maar, CIO w firmie QXL/Allegro. Zestaw HP-Oracle przeszedł wcześniej pomyślnie serię testów w niemieckim koncernie Quelle, co okazało się wystarczającą referencją dla QXL Polska. Propozycja HP i Oracle pokonała oferty firm IBM, Teradata oraz Netezza.

Źródło: Onet.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »