| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Allegro kupuje hurtownie danych od Oracle

Allegro kupuje hurtownie danych od Oracle

Właściciel największego w Polsce serwisu aukcyjnego, QXL Polska, zakupił od Oracle zestaw do budowy wysokowydajnej hurtowni danych pod nazwą HP Oracle Database Machine. Wdrożenie tego typu jest innowacyjne, stworzone wspólnie z firmą HP będzie testowane po raz pierwszy na świecie.

Opisywany zestaw zawiera wszystkie komponenty potrzebne do zbudowania hurtowni danych przygotowanej do przetwarzania informacji i składa się z oprogramowania Oracle oraz sprzętu komputerowego dostarczonego przez firmę Hewlett-Packard.

QXL Polska jest największą firmą z sektora e-commerce w Europie Wschodniej i drugą co do wielkości firmą z branży aukcji internetowych na świecie (po eBay). W związku z dynamicznym wzrostem biznesu w Polsce oraz koniecznością gromadzenia i przetwarzania coraz większych ilości danych firma podjęła decyzję o zainstalowaniu dużej hurtowni danych, mogącej obsłużyć wolumen o rozmiarze ok. 8 terabajtów z szybkością przynajmniej 2000 transakcji na sekundę.

- Ponieważ biznes naszej firmy w Polsce rośnie od jakiegoś czasu w tempie 40% rocznie, wystąpiła pilna potrzeba zainstalowania hurtowni danych - mówi Christian Maar, CIO w firmie QXL/Allegro. Zestaw HP-Oracle przeszedł wcześniej pomyślnie serię testów w niemieckim koncernie Quelle, co okazało się wystarczającą referencją dla QXL Polska. Propozycja HP i Oracle pokonała oferty firm IBM, Teradata oraz Netezza.

Źródło: Onet.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Pol

Firma Tax-Pol jest jedną z najdłużej działających firm na rynku, zajmujących się odzyskiwaniem podatku z pracy za granicą. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »