| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Reklama w Internecie > Jak efektywnie wykorzystać firmowe usługi internetowe?

Jak efektywnie wykorzystać firmowe usługi internetowe?

Podczas tworzenia strony WWW firma wchodzi w posiadanie usług internetowych, będących zapleczem serwisu internetowego przedsiębiorstwa. Warto w pełni wykorzystać korzyści płynące z posiadania firmowej domeny i serwera.

Przykładowo domena z rozszerzeniem globalnym .com przedstawia firmę, jako działającą na rynku międzynarodowym, natomiast końcówka .eu świadczy o obecności na rynku europejskim. Na wizerunek wpływa również adres poczty elektronicznej, z którego prowadzona jest firmowa korespondencja. Zdecydowanie korzystniej prezentuje się adres e-mail w firmowej domenie, niż w ogólnodostępnym, darmowym adresie popularnego serwisu.

Serwer kreatywnie wykorzystany

Kolejną usługą konieczną do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej jest serwer WWW. Głównym zastosowaniem serwera jest udostępnianie przeglądarkom internetowym wszystkich elementów niezbędnych do wyświetlenia strony WWW. Nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie. Serwer sprawdza się również jako zewnętrzny dysk, której można używać do przechowywania firmowych dokumentów, baz danych czy projektów. Takie wykorzystanie serwera usprawnia obieg informacji w firmie. Znajdować się na nim mogą także pliki, które przedsiębiorstwo chce udostępnić firmom zewnętrznym lub kontrahentom.

Na serwerze można również umieścić archiwum korespondencji pracowników. Jest to bardzo przydatne np. w przypadku kiedy współpraca z którymś pracowników zostanie zakończona lub firmowy komputer ulegnie awarii. Możliwe będzie odzyskanie zarówno kontaktów, jak i całej historii korespondencji. Jest to pewniejszy sposób niż zapis danych na CD czy innych nośnikach, które mogą być awaryjne lub ulec zniszczeniu. Zamieszczenie danych na serwerze gwarantuje ich całkowite bezpieczeństwo. Takie zastosowanie serwera pozwala na efektywne wykorzystanie jego parametrów (powierzchni, transferu itp.).

Inwestycja w usługi

Potencjał usług, zakupionych przy okazji tworzenia strony WWW, np. domen, serwera, CMS, jest bardzo wysoki. Korzyści płynące z ich efektywnego wykorzystania są kilkakrotnie większe niż rzeczywista cena, którą firma musi zapłacić za zakup usług. To w jakim stopniu zostaną użyte zależy tylko od inwencji osób, które będą nimi zarządzać. Optymalne wykorzystanie usług jest gwarancją, że inwestycja nie tylko szybko się zwróci, ale także przyniesie przedsiębiorstwu wysokie zyski wizerunkowe i sprzedażowe.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK