| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Sposoby na nieprzewidziane sytuacje

Sposoby na nieprzewidziane sytuacje

Czy za 10 lat system edukacji w Polsce będzie wyglądał tak jak teraz? Czy kryzys ekonomiczny skończy się na dobre? Czy biorąc codziennie zestaw witamin będziemy żyli dłużej? Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te pytania, tak jak nie możemy przewidzieć tego co wydarzy się w przyszłości.

Życie pisze różne scenariusze i nigdy nie wiemy co wydarzy się za 5, 10 czy 15 lat. Możemy jednak przygotować się na różne okoliczności. Rozwiązaniem zabezpieczającym nas oraz bliskie mam osoby, przed skutkami niespodziewanych zdarzeń, jest ubezpieczenie.

„Aby ubezpieczenie w pełni spełniało swoją funkcję, musi być dostosowane do indywidualnych potrzeb danej osoby lub rodziny. Jest to bardzo istotne, ponieważ w zależności od posiadanego ubezpieczenia na życie świadczenia mogą być wypłacane w różnych sytuacjach. Warto zatem, przed wykupieniem polisy, wiedzieć, w przypadku jakich zdarzeń można z niego skorzystać” – mówi Agnieszka Rudnicka, Commercial Product Manager w ING Życie.

Na polskim rynku dostępna jest cała paleta produktów ubezpieczeniowo-finansowych. Możemy wybrać klasyczne ubezpieczenie ochronne, jakim jest ubezpieczenie na życie, lub rozwiązania z opcją inwestycyjną. Oprócz podstawowych form ubezpieczeń, dostępne są także produkty uzupełniające, które obejmują swym zakresem jeszcze więcej sytuacji, w których jesteśmy zabezpieczeni.

Podstawową formą ochrony jest polisa na życie. Pozwala ona na zapewnienie dzieciom lub partnerowi zabezpieczenia finansowego na wypadek naszej ciężkiej choroby, pobytu w szpitalu, operacji lub śmierci. Pieniądze otrzymane z ubezpieczenia rodzina może przeznaczyć, m.in. na spłatę kredytu, lub wydatki związane z utrzymaniem. Najczęściej spotyka się ubezpieczenia zawierane na czas określony, gdzie ochrona ubezpieczeniowa jest udzielana przykładowo na okres 10 lat. Istotny wpływ przy wyliczaniu składki w ubezpieczeniach na życie mają takie czynniki jak: wiek, płeć stan zdrowia, wykonywany zawód, długość okresu ochrony, suma i rodzaj ubezpieczenia.

Rozwiązanie to również ma na celu ochronę rodziny ubezpieczeniowego. Jednak wypłata świadczenia przez ubezpieczyciela dokonywana jest, pod warunkiem dożycia okresu zakończenia ubezpieczenia. Umowy zawierane są zatem na długi okres - 10, 20, 25 lat lub do określonego wieku ubezpieczonego, np.: przejścia na emeryturę.

Nowatorskim rozwiązaniem na polskim rynku finansowym jest ubezpieczenie posagowe. Gwarantuje ono dziecku, czyli uposażonemu uzyskanie określonych środków, w momencie osiągnięcia wskazanego w umowie wieku. Dzięki temu możemy zapewnić naszym pociechom udany start w dorosłe życie oraz zgromadzić kapitał na ich edukację. Dodatkowo zaprzestanie płacenia składek spowodowane, np.: śmiercią ubezpieczonego, a w niektórych umowach również niezdolnością do pracy, nie powoduje ustania ochrony ubezpieczeniowej lub zmniejszenia sumy gwarantowanej. W takiej sytuacji, zgodnie z umową obowiązek opłacania składek przechodzi na towarzystwo ubezpieczeniowe.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK