| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Mniej czasu na opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Mniej czasu na opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

W niedzielę, 31 stycznia br., upływa ustawowy termin złożenia przez przedsiębiorców pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2009 oraz wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku 2010.

Urząd m.st. Warszawy zaznacza, że złożenie oświadczenia oraz wniesienie opłaty jest warunkiem zachowania przez przedsiębiorcę uprawnień do kontynuowania sprzedaży napojów alkoholowych.

W przypadku niezłożenia oświadczenia lub niedokonania opłaty w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2010 roku zezwolenie wygasa, a przedsiębiorca może wystąpić o nowe zezwolenie dopiero po sześciu miesiącach. Termin złożenia oświadczenia i wniesienia opłaty nie podlega przywróceniu, bez względu na przyczyny jego niedotrzymania.

Administracja miasta przypomina także, że piątek 29 stycznia br., jest ostatecznym terminem złożenia oświadczenia oraz wniesienia opłaty w poszczególnych urzędach dzielnic m.st. Warszawy.

W przypadku dokonania opłaty za pośrednictwem banku, za opłaty wniesione w terminie będą uznane wyłącznie przelewy zrealizowane przez bank przed 1 lutego 2010 roku.

Opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych należy dokonać na rachunek odpowiedniego urzędu dzielnicy m.st. Warszawy. Ostateczny termin wniesienia opłaty przypada w niedzielę, 31 stycznia br.

Za termin uiszczenia opłaty uznawany jest dzień obciążenia rachunku przedsiębiorcy lub data stempla na potwierdzeniu wpłaty.

Urząd m.st. Warszawy/IN

Zobacz także: ABC firmy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Wilk

radca prawny, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK