| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Mniej czasu na opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Mniej czasu na opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

W niedzielę, 31 stycznia br., upływa ustawowy termin złożenia przez przedsiębiorców pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2009 oraz wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku 2010.

Urząd m.st. Warszawy zaznacza, że złożenie oświadczenia oraz wniesienie opłaty jest warunkiem zachowania przez przedsiębiorcę uprawnień do kontynuowania sprzedaży napojów alkoholowych.

W przypadku niezłożenia oświadczenia lub niedokonania opłaty w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2010 roku zezwolenie wygasa, a przedsiębiorca może wystąpić o nowe zezwolenie dopiero po sześciu miesiącach. Termin złożenia oświadczenia i wniesienia opłaty nie podlega przywróceniu, bez względu na przyczyny jego niedotrzymania.

Administracja miasta przypomina także, że piątek 29 stycznia br., jest ostatecznym terminem złożenia oświadczenia oraz wniesienia opłaty w poszczególnych urzędach dzielnic m.st. Warszawy.

W przypadku dokonania opłaty za pośrednictwem banku, za opłaty wniesione w terminie będą uznane wyłącznie przelewy zrealizowane przez bank przed 1 lutego 2010 roku.

Opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych należy dokonać na rachunek odpowiedniego urzędu dzielnicy m.st. Warszawy. Ostateczny termin wniesienia opłaty przypada w niedzielę, 31 stycznia br.

Za termin uiszczenia opłaty uznawany jest dzień obciążenia rachunku przedsiębiorcy lub data stempla na potwierdzeniu wpłaty.

Urząd m.st. Warszawy/IN

Zobacz także: ABC firmy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agata Bajek

Starszy Specjalista ds. Projektów HR - Grupa Tempo S.C.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »