| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rosną polskie klastry

Rosną polskie klastry

Powiększenie krakowskiej, mieleckiej i wałbrzyskiej SSE ma przynieść nowe miejsca pracy i zwiększenie szans na rozwój firm. Rada Ministrów przyjęła 13 września 2011 r. przedłożone przez ministra gospodarki rozporządzenia w tej sprawie.

Do wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączone zostaną grunty położone w miastach: Wrocław, Opole, Wałbrzych, Oława i Pilawa Górna oraz w gminach: Jelcz-Laskowice, Nysa i Brzeg Dolny. Po zmianach powierzchnia strefy wyniesie ponad 2073 ha. Szacuje się, że zrealizowane na tych terenach inwestycje pozwolą utworzyć około 11 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i ponad 2 tys. w jej otoczeniu. Przewidywane inwestycje na tym terenie wyniosą około 4,6 mld zł.

Obszar krakowskiej SSE zwiększy się do ponad 558 ha. Włączone do niej zostaną tereny położone w miastach Bochnia, Tarnów, Bukowno, Oświęcim, Skawina i Kraków oraz w gminach: Zator i Chełmek. Szacuje się, że na włączonych do strefy gruntach może powstać ponad 2 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i ok. 500 w jej otoczeniu.

Powierzchnia mieleckiej SSE po zmianach wyniesie 1246 ha. Włączono do strefy tereny położone w gminach Głogów Małopolski i Trzebownisko oraz miastach Zamość, Lubartów i Krosno. Szacuje się, że na objętych strefą gruntach mogą zostać zrealizowane inwestycje o nakładach ok. 1,4 mld złotych tworzące ok. 5 tys. nowych miejsc pracy w samej strefie i prawie tysiąc w jej otoczeniu.

Polecamy: Kiedy praktyka rynkowa jest agresywna?

Źródło: MG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK