| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Serwis komputerowy > Serwis komputerowy - pomysł

Serwis komputerowy - pomysł

W dzisiejszych czasach w zasadzie nikt już nie może sobie wyobrazić życia bez komputera, tak w firmie jak i w domu. Dlatego też w przypadku, gdy komputer nagle przestaje działać chcemy by ktoś szybko go naprawił.

Sprzęt serwisowy

Większość napraw komputerów sprowadza się do sprawdzenia podzespołów i ewentualnej podmianie na sprawny. Aby to móc zrobić warto mieć sporo rodzajów najpopularniejszego sprzętu. Aby mieć kilka płyt głównych, kilka dobrych zasilaczy, procesory, dyski twarde i pamięci trzeba wyłożyć około 2000 zł. Absolutną podstawą jest posiadanie w walizce przynajmniej dwóch dobrych zasilaczy, karty graficznej, baterii do płyty głównej i kilka pamięci.

Sporą częścią usług serwisowych będzie diagnozowanie problemów z software’m, instalacja oprogramowania czy usuwanie wirusów. W związku z tym na pewno wersje instalacyjne systemów operacyjnych mogą okazać się przydatne, pendrive lub przenośny dysk USB do zgrania danych w razie reinstalacji systemu, kilka płyt z programami serwisowymi. 

Obsługa firm

Firmy najczęściej oprócz standardowej obsługi sprzętu komputerowego chcą też mieć zapewniony serwis drukarek, kser, czy kas fiskalnych. Każda dodatkowa usługa to atut firmy. 

Firmy również szukają serwisantów od oprogramowania dla firm. Warto sprawdzić, jakie oprogramowanie jest wdrażane w twoim regionie i spróbować zostać jego serwisantem. Firmy tworzące i sprzedające oprogramowanie zazwyczaj oferują kursy i szkolenia dokształcające. Przy okazji można zająć się sprzedażą i wdrażaniem oprogramowania przez co zwiększyć i wzbogacić naszą ofertę. 

Firmy zazwyczaj nie chcą abyśmy z nimi współpracowali na zasadzie pogotowia komputerowego więc prędzej czy później powinniśmy zaproponować stałą opiekę nad sprzętem komputerowym i oprogramowaniem. Dlatego warto podpisać umowę serwisową.

W takiej umowie określamy za co odpowiadamy, ile raz w miesiącu powinniśmy się zjawić w firmie celem sprawdzenia poprawności działania sprzętu, czas reakcji i kwotę miesięcznej opłaty za usługę. Gdy już firma zdecyduje się na taką współpracę zapewne większość zakupów nowego sprzętu będzie przechodziło przez nas co również przyniesie nam wymierny zysk.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Budnik

Radca Prawny - Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »