| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Restauracja > Restauracja - finansowanie

Restauracja - finansowanie

Zakładając restaurację musisz mieć świadomość, że na starcie musisz wyłożyć spore sumy. W zależności od rodzaju i wystroju lokalu od 200 tys. zł - nawet do kilku milionów złotych.

 

KREDYTBANKOWY

Być może zaczynając działalność gospodarczą będzieszpotrzebował - nawet niewielkiego - kredytu np. na remont lokalu. Jakoprzedsiębiorca masz bardzo szeroką ofertę do wyboru

Pamiętaj jednak, podejmując decyzję o wzięciu kredytu, abynie iść do pierwszego lepszego banku (np. najbliżej położonego), przejrzyjoferty co najmniej kilku banków. Porównaj oprocentowanie, wysokości marżpobieranych przez bank, wysokości rat. To wszystko będzie dla Ciebie bardzoważne. Skorzystaj ewentualnie z pomocy doradcy finansowego, który przedstawi Ciróżne oferty.

Pamiętaj, że biorąc kredyt musisz go potem regularniespłacać!

Doradcy Finansowi:

www.Expander.pl

www.OpenFinance.pl

www.Finamo.pl

www.xelion.pl

www.goldfinance.pl

www.profity.com.pl

www.bezplatnidoradcy.pl

www.ackfinanse.pl

www.kredytdlafirm.pl

www.kredytydlafirm.pl

Banki:

www.pkobp.pl

www.kredytbank.pl

www.bph.pl

www.millenium.pl

wwww.multibank.pl

www.citibank.pl

www.ingbank.pl

www.polbank.pl

www.lukasbank.pl

www.wbk.pl

Sprawdź również inne oferty kredytowe np. Funduszu Mikro,powołanego w celu wspierania rozwoju mikroprzedsiębiorczości

www.funduszmikro.pl

 

Leasing

Przyotwieraniu restauracji bardzo korzystną formą finansowania pewnych inwestycjimoże okazać się leasing.

Korzyści podatkowe

Leasingpozwala zmniejszyć obciążenia podatkowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisamipodatkowymi, wydatki ponoszone przez leasingobiorcę (korzystającego),stanowiące spłatę określonej w umowie wartości przedmiotu leasingu, zalicza siędo kosztów uzyskania przychodu.
W przypadku leasingu operacyjnego (najczęściej wybieranego przez małych iśrednich przedsiębiorców), gdzie przedmiot leasingu zaliczany jest doskładników majątku leasingodawcy (finansującego), kosztem uzyskania przychodujest pełna kwota rat oraz cała opłata wstępna. Raty leasingowe obniżająpodstawę opodatkowania podatkiem dochodowym, a więc i wydatki leasingobiorcy.
Gdy zdecydujesz się na kupno sprzętu (samochodu) ze środków własnych lub ześrodków pochodzących z kredytu, VAT będziesz musiał zapłacić jednorazowo. Leasingpotrzebnego Ci sprzętu pozwala rozłożyć podatek VAT na raty (VAT jestfinansowany przez leasingodawcę i później doliczany jest do miesięcznych ratleasingowych netto).
Płacony w taki sposób VAT jest traktowany jako podatek naliczony.

Uproszczoneprocedury

Wprzeciwieństwie do standardowych procedur kredytowych firmy leasingowe wymagająminimum formalności. Wymogi finansowe są dużo łagodniejsze. Najczęściej należyprzedstawić podstawowe dokumenty ewidencyjne i finansowe firmy. Nie jestwymagane zabezpieczenie. Czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowaniajest krótki, często tylko kilkugodzinny.

Możliwośćniewielkiego zaangażowania kapitału własnego

Leasinggwarantuje możliwość korzystania ze sprzętu (samochodu) bez koniecznościangażowania większych nakładów finansowych. Firmy leasingowe oczekująniewielkich opłat wstępnych, często jest to 5-10% wartości sprzętu (samochodu),zdarzają się też oferty firm leasingowych nie wymagających wpłaty początkowej.

Sprawdźtakie oferty jak np.:

www.gastropolis.pl

www.efl.pl

www.mmgastro.eu

www.haspol.com.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

opti.pl

Księgowość online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »