reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Wchodzi w życie: rejestracja obrazu i dźwięku na imprezach masowych

Aktualizacja: 30.11.2004

Podczas imprez masowych obowiązkowej rejestracji obrazu i dźwięku będą podlegały od dziś m.in. sektory dla publiczności, okolice kas biletowych, bram, ogrodzeń i parkingów, a jakość zapisu musi umożliwić policji identyfikację osób zakłócających porządek i bezpieczeństwo publiczne. »

Złoty jest coraz silniejszy

Aktualizacja: 30.11.2004

Naszą walutę mogły wzmocnić zapowiedzi dotyczące podaży obligacji do końca roku oraz reform związanych z podatkiem VAT. Zaniepokojony jest wicepremier Jerzy Hausner, który twierdzi, że zbyt silny złoty już zaczyna być problemem dla eksporterów i sugeruje potrzebę interwencji NBP na rynku walutowym. Resort finansów zapowiada ograniczenie potrzeb pożyczkowych i zmniejszenie emisji papierów dłużnych w grudniu. »

Wzrośnie wysokość składek na ubezpieczenia przedsiębiorców

Aktualizacja: 30.11.2004

W grudniu br. wzrośnie wysokość składek na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne płaconych przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, twórców, artystów oraz wykonujących wolne zawody. »

Europejski Urząd Patentowy o­n-line

Aktualizacja: 29.11.2004

Europejski Urząd Patentowy przyznaje ochronę zgłaszanym patentom na terenie wybranych przez wnioskodawcę krajów, sygnatariuszy konwencji. Może to robić bezpiecznie i sprawnie dzięki systemowi Epoline. »

Wspólnotowy kodeks celny. Odpowiedzialność pracodawcy

Aktualizacja: 29.11.2004

Pracodawca może odpowiadać jak dłużnik solidarny z tytułu długu celnego pracownika, który dokonał nielegalnego wprowadzenia na obszar celny Wspólnoty towaru podlegającego należnościom przywozowym, wykonując zadania powierzone mu przez pracodawcę - stwierdził Europejski Trybunał Sprawiedliwości. »

Podatek dochodowy. Program Home State Taxation

Aktualizacja: 29.11.2004

Każdy polski mały lub średni przedsiębiorca może przesłać swą opinię na temat pilotażowego programu Home State Taxation. »

Prawo celne. Nowe rozporządzenie

Aktualizacja: 02.12.2004

Minister finansów określił urzędy celne, w których są dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego, w zależności od rodzaju towarów lub procedur celnych. »

Budżet uchwalony

Aktualizacja: 29.11.2004

Sejm uchwalił w piątek budżet państwa na przyszły rok. Wynika z niego, że Polska będzie się rozwijać w znacznie szybszym tempie niż większość krajów Unii Europejskiej. Wydatki państwa mają być większe od dochodów o 35 mld zł. »

Kiedy Polska wejdzie do strefy euro?

Aktualizacja: 26.11.2004

Polska może spełnić kryterium deficytu budżetowego konieczne dla przyjęcia euro w 2006 roku - poinformował Krzysztof Zdanowski, doradca ministra finansów. »

Emerytury pomostowe: większe koszty dla firm

Aktualizacja: 26.11.2004

Od 1 stycznia 2006 r. pracodawcy zatrudniający pracowników w szczególnym charakterze lub w szczególnych warunkach muszą się liczyć z podniesieniem kosztów pracy. »

NIK negatywnie ocania prywatyzację FWP

Aktualizacja: 26.11.2004

NIK krytykuje sposób zarządzania majątkiem byłego Funduszu Wczasów Pracowniczych i metody jego prywatyzacji w latach 1999-2004. »

Sondaż. Najważniejsze lepsze prawo

Aktualizacja: 26.11.2004

Stawki karty podatkowej w 2005 roku

Aktualizacja: 26.11.2004

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama