reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Komisja sejmowa poparła postulaty górników

Aktualizacja: 26.07.2005

Sejmowa komisja polityki społecznej zarekomenduje Sejmowi zajęcie się utrzymaniem obecnego systemu emerytur dla górników. »

Dwie propozycje sejmowej komisji w sprawie emerytur

Aktualizacja: 26.07.2005

Komisja polityki społecznej przegłosowała poparcie dla dwóch odrębnych rozwiązań w sprawie emerytur. Pierwszy projekt obejmuje przedłużenie systemu przechodzenia na wcześniejsze emerytury dla górników. »

6 mld zł rocznie na górnicze emerytury

Aktualizacja: 26.07.2005

Skutki finansowe utrzymania systemu wcześniejszych emerytur górniczych będą narastać i do 2015 roku wyniosą ok. 6 mld zł rocznie - poinformowała wiceminister polityki społecznej Agnieszka Chłoń-Domińczak. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 26.07.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Ostrożność związana z wyborami

Aktualizacja: 26.07.2005

Pole do obniżki stóp procentowych na środowym posiedzeniu istnieje, choć skala nie powinna być większa niż 25 pb. ze względu na zbliżające się wybory - powiedziała w radiu PiN Hanna Gronkiewicz-Waltz, jeden z liderów PO. »

Możliwy lekki spadek złotego

Aktualizacja: 26.07.2005

Wartość złotego w ciągu dnia może lekko spaść. Niepewność co do skali obniżki stóp procentowych nie podbudowuje zaufania do waluty. Rynek długu charakteryzują umiarkowane obroty - oceniają dilerzy. »

Jaka obniżka stóp procentowych

Aktualizacja: 26.07.2005

Dziś Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna dwudniowe posiedzenie, na którym prawdopodobnie zdecyduje o obniżeniu stóp procentowych. Jednak trochę zamieszania wprowadziły wczorajsze dane GUS o sprzedaży detalicznej, która okazała się wyższa od oczekiwań. »

UOKiK sprawdzi telewizję publiczną

Aktualizacja: 26.07.2005

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że wystąpi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zbadanie, czy domaganie się przez telewizję publiczną od operatorów telewizji kablowych i platform satelitarnych opłat za reemisję programów TVP nie jest praktyką naruszającą konkurencję. »

Rekordowe dywidendy trafiły za granicę

Aktualizacja: 26.07.2005

W tym roku akcjonariusze największych polskich firm z nawiązką zrekompensowali sobie poniesione w ostatnich latach nakłady inwestycyjne. Lwia część rekordowych zysków w formie równie rekordowych dywidend trafiła za granicę. »

Jaka dotacja dla niezadłużonych

Aktualizacja: 26.07.2005

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu sejmowa Komisja Finansów Publicznych zadecyduje o przyznaniu dodatkowych 100 mln zł na dotację dla niezadłużonych zakładów opieki zdrowotnej. »

Czy dziecko poczęte nabędzie uprawnienia

Aktualizacja: 26.07.2005

Nie jest trafny pogląd wojewódzkiego sądu administracyjnego, że dziecko poczęte nienarodzone nie korzysta na gruncie ustawy o kombatantach ze statusu osoby, która podlegała represjom - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich w kasacji przesłanej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

Zapłacimy za czyste powietrze

Aktualizacja: 26.07.2005

Bilety lotnicze na rejsy powrotne z europejskich lotnisk mogą podrożeć o 9 euro, jeśli wejdzie w życie propozycja Brukseli, aby przewoźników także karać za zanieczyszczenie atmosfery. »

Wzrost PKB w II kw. 2,7-3 proc.,

Aktualizacja: 25.07.2005

Wzrost PKB w II kwartale wyniesie 2,7-3,0 proc., a w całym roku 3,7 proc. - uważa minister gospodarki Jacek Piechota. »

PKN Orlen nie dostał oferty odkupienia akcji Polkomtela

Aktualizacja: 25.07.2005

Polski Koncern Naftowy Orlen nie otrzymał oferty odkupienia akcji Polkomtela - poinformował Dawid Piekarz, rzecznik prasowy PKN Orlen. »

Polska waluta zyskuje wobec euro

Aktualizacja: 25.07.2005

Wartość złotego, po porannym spadku, wzrosła po południu o 0,4 gr, do 4,1020 zł za euro. Barierą do pokonania dla złotego jest teraz 4,10 zł - prognozuje rynek. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MDDP Outsourcing

Nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama