reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Złoty i obligacje stabilne, rynek czeka na produkcję i PPI

Aktualizacja: 19.12.2005

Kurs złotego i rentowności obligacji były stabilne w poniedziałek rano. Rynek czeka na dane o produkcji za listopad i cenach produkcji. Dealerzy oceniają, że do tego czasu nie powinno nastąpić nic, co mogłoby istotnie zachwiać obrazem rynku. »

Premier: istnieje możliwość obniżenia stóp 

Aktualizacja: 19.12.2005

Istnieje możliwość obniżenia stóp procentowych o 50 pb, m.in. ze względu na niską inflację - ocenia premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Unia ma budżet

Aktualizacja: 19.12.2005

Polska otrzyma w latach 2007-2013 w ramach funduszy strukturalnych i spójności Unii ponad 3 mld euro więcej niż początkowo oferował nam Londyn, ale o 2 mld mniej, niż przed pół roku proponował Luksemburg. »

Zamiast dróg, uzdrawianie kolei

Aktualizacja: 19.12.2005

Polskie drogi kolejowe mają być nowoczesne dzięki finansowaniu ich przy wykorzystaniu środków pochodzących z opłaty paliwowej i akcyzy obciążającej paliwa. Tak zdecydował Sejm, uchwalając pakiet trzech ustaw kolejowych. »

Paliwo wysokiego ryzyka

Aktualizacja: 19.12.2005

Rządowy projekt zmian w ustawie o podatku akcyzowym wystraszył kierowców zamierzających przejść z benzyny na autogaz. Tysiące warsztatów montujących w samochodach instalacje gazowe znajdzie się za kilka tygod-ni na krawędzi bankructwa. »

Dobrze wypełniony PIT, szybki zwrot nadpłaty

Aktualizacja: 19.12.2005

Osoby, które zgromadzą wszystkie niezbędne informacje o dochodach i wydatkach uprawniających do odliczeń, będą mogły złożyć swój PIT już w pierwszych dniach stycznia. »

Prywatny przedsiębiorca nie może wywłaszczać

Aktualizacja: 19.12.2005

Nawet jeżeli Polska uzyska dotacje unijne na rozbudowę gazociągów, to może ich nie wykorzystać z powodu problemów z lokalizacją. Podjęcie decyzji o lokalizacji wymaga dopełnienia licznych formalności, a w tym przeszkadzają przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami. »

Złoty traci na wartości, na rynku długu zastój

Aktualizacja: 16.12.2005

Piątek upływa pod znakiem osłabienia złotego wobec euro oraz dolara. Zdaniem niektórych analityków, deprecjacja polskiej waluty będzie kontynuowana również w najbliższych dniach. Na rynku długu panuje marazm. »

Jak deweloperzy oceniają banki

Aktualizacja: 16.12.2005

Budowę mieszkań powinni sfinansować deweloperzy, a nie ich klienci - przyznają zgodnie jedni i drudzy. Gdyby jeszcze tak samo uważały banki, od których najczęściej zależą losy tego typu inwestycji. »

Więcej czasu dla gmin do przejścia na system informatyczny

Aktualizacja: 16.12.2005

Sejm znowelizował ustawę o ewidencji ludności i dowodach osobistych, przesuwając dotychczasowy termin przejścia przez gminy na system informatyczny z 31 grudnia 2005 na 31 grudnia 2010 r. »

MF zaoferuje w poniedziałek bony za 1 mld zł

Aktualizacja: 16.12.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na poniedziałkowej aukcji bony roczne o wartości 900 mln zł oraz 13-tygodniowe o wartości 100 mln zł - poinformował resort w komunikacie. »

Sejm przyjął zmiany w ustawie o prawie telekomunikacyjnym

Aktualizacja: 16.12.2005

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy Prawo telekomunikacyjne. Według zmienionej ustawy decyzje o ustaleniu znaczącej pozycji rynkowej operatora telekomunikacyjnego oraz nałożeniu na niego obowiązków regulacyjnych podlegają natychmiastowemu wykonaniu. »

Inflacja HICP w Polsce 1,1 proc.

Aktualizacja: 16.12.2005

Inflacja HICP w Polsce wyniosła w listopadzie 2005 roku w ujęciu rocznym 1,1 proc. wobec 1,6 proc. w październiku - podał Eurostat. »

Złoty słabnie po danych o wzroście płac w listopadzie

Aktualizacja: 16.12.2005

Złoty osłabił się na piątkowym otwarciu, a obligacje nieznacznie spadły. Rynek odreagowuje dane o wzroście wynagrodzeń w listopadzie, po których inwestorzy zrewidowali swoje oczekiwania dotyczące obniżki stóp procentowych w najbliższym czasie. »

Liczą się rzeczywiste straty przedsiębiorcy

Aktualizacja: 16.12.2005

Przedsiębiorca, od którego urząd skarbowy pobrał bezprawnie nadpłatę podatku, może domagać się odszkodowania. Wlicza się do niego oprocentowanie nadpłaty, które już otrzymał od urzędu skarbowego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Barnik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama