reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Dwa tysiące firm pod kreską

Aktualizacja: 08.05.2006

Prawie co czwarta duża i wielka firma przemysłowa jest deficytowa. W ubiegłym roku wśród ponad 8 tys. przedsiębiorstw pod kreską było 1884 - o 260 więcej niż w roku poprzednim, ale aż o 1366 mniej niż w roku 2001. »

Dolar wyceniany poniżej psychologicznego poziomu 3,0 zł

Aktualizacja: 05.05.2006

W piątek kurs złotego do euro nie zmienia się w istotny sposób, polska waluta jest natomiast zdecydowanie mocniejsza w stosunku do dolara. Głównym czynnikiem osłabiającym walutę amerykańską są słabsze od oczekiwań dane makro z USA. »

Ograniczenie pomocy unijnej

Aktualizacja: 05.05.2006

Zgodnie z założeniami nowelizacji ustawy o finansowym wspieraniu inwestycji przedsiębiorcy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej, nie będą już mogli liczyć na wparcie inwestycji ze środków Unii Europejskiej. »

Przejmowanie przedsiębiorstwa to droga pełna przeszkód

Aktualizacja: 05.05.2006

Wykupy menedżerskie przestały już budzić niezdrowe emocje, ale barier, na które napotykają menedżerowie z inicjatywą, nie ubywa. »

Na rynkach spokojnie, istotne będą dane makro z USA

Aktualizacja: 05.05.2006

Piątkowe otwarcie nie przyniosło istotnych zmian kursu złotego, który według analityków będzie w ciągu dnia poruszał się w wąskim paśmie wahań 3,80 - 3,83 zł za euro. »

Spada ryzyko upadłości przedsiębiorstw

Aktualizacja: 05.05.2006

Szpitale z reguły nie płacą za dostarczone leki. Z kolei bez zarzutów regulują swoje zobowiązania hurtownie działające w branży farmaceutycznej - wynika z analiz wykonanych przez Euler Hermes, towarzystwa specjalizującego się w ubezpieczeniach kredytu kupieckiego. »

Bliżej podziału banku

Aktualizacja: 05.05.2006

W następnym tygodniu rząd zajmie się nowelizacją ustawy Prawo bankowe. Zgodnie z nią możliwe będzie podzielenie banku, który działa w formie spółki akcyjnej. »

Polscy kupcy w lepszych nastrojach

Aktualizacja: 05.05.2006

Obroty handlu detalicznego we wszystkich krajach UE spadły w marcu o 0,3 proc. w porównaniu z lutym. Wartość towarów sprzedanych w polskich sklepach obniżyła się nawet o 0,6 proc., ale w kwietniu koniunktura poszła nieco w górę. »

Bardzo silny złoty, rynek długu bez większych zmian

Aktualizacja: 04.05.2006

Pierwszy dzień po przedłużonym weekendzie jest korzystny dla złotego. Polska waluta znacznie umocniła się, nie tylko wobec słabnącego na rynkach globalnych dolara, ale również względem euro. »

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wzrósł w kwietniu o 1,1 pkt

Aktualizacja: 04.05.2006

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury (WWK), informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce wzrósł w kwietniu o 1,1 pkt. - podało Bureau for Investments and Economic Cycles. »

Składka AC w 12 częściach

Aktualizacja: 04.05.2006

Klient kupujący samą polisę obowiązkową polisę OC komunikacyjnego może zapłacić za nią co najwyżej w dwóch ratach. Znaczne większe możliwości mamy w przypadku dobrowolnego AC komunikacyjnego. Towarzystwa kuszą zniżkami za opłacenie od razu całej składki. »

Emeryt inwestorem

Aktualizacja: 04.05.2006

Po 7 latach do OFE należy 12 mln Polaków. Mają o­ni na kontach 95 mld zł - prawie 27 mld zł więcej niż wpłacili. Wielu z nich nawet nie wie, że są inwestorami na giełdzie - przeciętnie klient OFE zainwestował tam około 2,5 tys. zł. Finansuje też dług publiczny. »

W Polsce zawiedli konsumenci

Aktualizacja: 04.05.2006

Koniunktura w gospodarce państw UE poprawiła się w kwietniu piąty miesiąc z rzędu. »

Na rynkach spokój przed wydłużonym weekendem

Aktualizacja: 28.04.2006

Zbliżający się długi weekend w Polsce uspokoił nastroje na rynku walutowym, natomiast rentowności obligacji w ciągu piątkowej sesji rosną. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama