| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Banki wprowadziły zmiany

Aktualizacja: 02.03.2006

Banki błyskawicznie zareagowały na obniżkę stóp procentowych i dostosowały oprocentowanie kredytów do wymogów ustawy antylichwiarskiej. Ale tylko dlatego, że przewidziały, co zrobi RPP. »

Nowe opłaty w sądach cywilnych

Aktualizacja: 02.03.2006

Od dziś obowiązują nowe koszty sądowe w sprawach cywilnych. Sporo opłat zmaleje, m.in. w niektórych sprawach rodzinnych oraz za wpisy do ksiąg wieczystych. »

Złoty w wąskim przedziale wahań, dług stabilny

Aktualizacja: 01.03.2006

We wtorek złoty poruszał się w wąskim przedziale wahań, nieznacznie tylko umacniając się wobec euro i dolara. Na rynku długu również nie zanotowano większych zmian, chociaż, zdaniem analityków, cena obligacji dwuletnich podczas przetargu była niższa od spodziewanej. »

Stopa bezrobocia w eurolandzie

Aktualizacja: 01.03.2006

Stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła w styczniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 8,3 proc., czyli tyle, ile w grudniu - poinformował Eurostat, agencja statystyczna Unii Europejskiej. »

Nie zabrali pracy bezrobotnym Brytyjczykom

Aktualizacja: 01.03.2006

Pracownicy, którzy po otwarciu rynku pracy w Wielkiej Brytanii przybyli do tego kraju z państw Europy Środkowej i Wschodniej, nie zabrali pracy bezrobotnym Brytyjczykom - wynika z raportu brytyjskiego rządu. »

MF podwyższyło prognozę inflacji

Aktualizacja: 01.03.2006

Ministerstwo Finansów podwyższyło prognozę inflacji w lutym rok do roku do 0,9 proc. z 0,8 proc. szacowanych wcześniej i spodziewa się, że ceny miesiąc do miesiąca wzrosły o 0,1 proc. Równocześnie MF prognozuje, że inflacja w marcu rdr wyniesie 0,9 proc., a na koniec roku 1,5 proc. »

Najbliższe dni rozstrzygną o krótkoterminowym trendzie złotego

Aktualizacja: 01.03.2006

Na razie złoty porusza się w wąskim przedziale, lecz w najbliższych dniach powinien wykrystalizować się krótkoterminowy trend dla złotego. »

Przeciw hipermarketom, przeciw klientom

Aktualizacja: 01.03.2006

Posłowie proponują ograniczenia przy wydawaniu zezwoleń na nowe supermarkety. Chcą też wprowadzić zakaz handlu w niedziele w sklepach zatrudniających ponad 5 pracowników. »

Należy powiadomić obie strony postępowania

Aktualizacja: 01.03.2006

Trybunał Konstytucyjny uznał art. 73 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi za niezgodny z ustawą zasadniczą. »

RPP obniżyła stopy procentowe

Aktualizacja: 01.03.2006

Stopa lombardowa wynosi 5,50 proc., co oznacza, że stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych będzie wynosić 11,00 proc. zamiast dotychczasowych 11,50 proc. kwoty zaległości w stosunku rocznym. »

Księga zamiast ryczałtu

Aktualizacja: 01.03.2006

Zapowiedzi Ministerstwa Finansów dotyczące likwidacji karty podatkowej i ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przeraziły drobnych przedsiębiorców. To obecnie najkorzystniejsze formy opodatkowania, chętnie wybierane przez małe firmy, rzemieślników, drobny handel. »

Złoty nieco słabszy, rynek długu ciągle wierzy w obniżkę

Aktualizacja: 28.02.2006

Rynek we wtorek oczekuje na decyzję Rady Polityki Pieniężnej, co jest powodem niskich obrotów - niemniej jednak złoty nieco słabnie, a rynek obligacji ciągle wierzy w obniżkę stóp procentowych. »

Ustawa o lobbingu szansą na lepsze prawo

Aktualizacja: 28.02.2006

Dzięki nowej ustawie o działalności lobbingowej proces tworzenia prawa stanie się jawny, bardziej przejrzysty, a w rezultacie tańszy i efektywniejszy - uważa prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski. »

350 tys. pracowników z Europy Wschodniej

Aktualizacja: 28.02.2006

Niemal 350 tysięcy osób z Europy Wschodniej, najwięcej z Polski, przyjechało pracować do Wielkiej Brytanii od maja 2004, gdy nastąpiło rozszerzenie Unii Europejskiej - poinformowało brytyjskie MSW. »

Eurostat podał dane o inflacji w Polsce

Aktualizacja: 28.02.2006

Inflacja HICP w Polsce wyniosła w styczniu 2006 roku w ujęciu rocznym 0,9 proc. wobec 0,8 proc. w grudniu - podał Eurostat. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »