reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Za brak dokumentów grożą dotkliwe sankcje

Aktualizacja: 23.06.2006

Stale wrasta liczba transakcji zawieranych między podmiotami powiązanymi. Wpływ na to ma nie tylko liczba operacji, jakich dokonują firmy, ale przede wszystkim restrykcyjne rozwiązania podatkowe. »

Złoty traci na fali przeceny w regionie

Aktualizacja: 22.06.2006

Po tym jak czwartkowy poranek przyniósł lekkie odreagowanie na rynku walutowym i umocnienie złotego w ciągu dnia złoty osłabił się jednak na fali przeceny walut w regionie. »

Jest porozumienie w sprawie rekompensat dla rybaków

Aktualizacja: 22.06.2006

Rybacy otrzymają rekompensaty co najmniej dwukrotnie wyższe niż w 2005 roku - poinformował w czwartek w Sejmie wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper. »

Złoty mocniejszy, na rynku powiew optymizmu

Aktualizacja: 22.06.2006

Czwartkowy poranek przyniósł lekkie odreagowanie po ostatnich spadkach, a rynek uważa, że możliwe jest odreagowanie. »

Mięso na granicy konkurencyjności

Aktualizacja: 22.06.2006

Polska, choć jest mięsną potęgą Europy, nie potrafi tego odpowiednio wykorzystać. Brakuje wspólnej polityki promocyjnej i strategii eksportowej. Stracić na tym może wielu producentów. »

Cementowa zmowa producentów?

Aktualizacja: 22.06.2006

Polscy producenci cementu zawarli kartel cenowy - podejrzewa UOKiK, który wraz z policją przeprowadził u przedsiębiorców największe w historii Urzędu przeszukanie. Zapowiadają się jedne z najwyższych kar za nielegalne porozumienie - nawet do 10 proc. przychodów tych firm. »

Rynek słaby, nastroje nie najlepsze

Aktualizacja: 21.06.2006

Złoty i dług słabną. Rynek wyprzedaje swoje aktywa, a gracze sądzą, że osłabienie może się pogłębić. »

Złoty stabilny na otwarciu

Aktualizacja: 21.06.2006

Kurs złotego na otwarciu sesji w środę był zbliżony do poziomów z zamknięcia we wtorek, a analitycy nie są zgodni co do scenariusza rozwoju sytuacji na rynku w ciągu dnia. Wzrosły rentowności obligacji na całej krzywej. »

Polskie firmy przejmują konkurentów

Aktualizacja: 21.06.2006

W najbliższym czasie fuzje i przejęcia nabiorą impetu. Spółki już teraz przygotowują się do procesów konsolidacyjnych, które mają nie tylko umocnić ich pozycję na rynku, ale przede wszystkim ograniczyć koszty działalności. »

Dane makro negatywne dla obligacji, nastroje nadal słabe

Aktualizacja: 20.06.2006

Lepsze od oczekiwań majowe dane o produkcji przemysłowej przyczyniły się do wzrostu rentowności obligacji, a analitycy podkreślają globalnie negatywne nastroje utrzymujące się na rynku walutowym i rynku długu. »

Wzrosły ceny produkcji

Aktualizacja: 20.06.2006

Ceny produkcji przemysłowej w maju 2006 roku wzrosły o 2,3 proc. w stosunku do maja 2005 roku, po wzroście o 1,7 proc. w kwietniu, a w porównaniu do kwietnia 2006 wzrosły o 0,4 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. »

GUS: w maju wzrost produkcji przemysłowej

Aktualizacja: 20.06.2006

Produkcja przemysłowa w maju 2006 roku wzrosła o 19,1 proc. rok do roku, po wzroście o 5,7 proc. rdr w kwietniu 2006 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 7,3 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

Złoty wciąż słaby, możliwe testowanie poziomu 4,10 zł za euro

Aktualizacja: 20.06.2006

Początek wtorkowej sesji nie przyniósł istotnej zmiany kursu złotego. Polska waluta pozostaje słaba zarówno do euro, jak i do dolara, a analitycy spodziewają się jeszcze większej deprecjacji i testowania poziomu 4,10 zł za euro. »

Ograniczanie powodziowego ryzyka

Aktualizacja: 20.06.2006

Po każdej fali powodzi ożywa zainteresowanie polisami obejmującymi to ryzyko. W przypadku firm kluczowe znaczenie ma właściwe określenie sum ubezpieczenia dla poszczególnych kategorii mienia. »

Nie spada popyt na zarządzanie flotami

Aktualizacja: 20.06.2006

Mniejsze zainteresowanie klasycznym leasingiem samochodów rekompensuje duży popyt na auta z usługą zarządzania flotą lub z pakietem serwisowym. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Wajda

Księgowa, właścicielka biura rachunkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama