reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Patologiczna inwestycja

Aktualizacja: 07.07.2006

Czasy, kiedy ktoś pracował tylko za order, uścisk ręki czy talon na samochód, odeszły bezpowrotnie w przeszłość. By wygrać walkę z konkurencją, trzeba inwestować nie tylko w maszyny i technologie, ale także w ludzi mających wizje, wiedzę, dzięki której można pokonać konkurencję. »

Szanse na dotacje UE

Aktualizacja: 07.07.2006

Wiceminister rozwoju regionalnego Tomasz Nowakowski zachęca do starania się o dotacje z UE na realizację projektów innowacyjnych. »

Będą dwie podwyżki stóp

Aktualizacja: 07.07.2006

Wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie 4,8 proc. w 2006 roku, natomiast w 2007 nieco zwolni i wyniesie 4,5 proc. - prognozuje Credit Suisse w swym kwartalnym raporcie. »

Ulgi zachęcą do czasu

Aktualizacja: 07.07.2006

Specjalne strefy ekonomiczne nie należą do ulubionych przez Unię Europejską sposobów przyciągania inwestorów, ale, jak się okazuje, są skutecznym narzędziem polityki gospodarczej. Kluczowe znaczenie mają ulgi podatkowe. »

Nieinnowacyjna Polska

Aktualizacja: 07.07.2006

Pod względem poziomu innowacyjności gospodarki Polska znajduje się na 21. miejscu wśród 25 krajów Unii Europejskiej - wynika z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Innowacyjność 2006. »

CBA obiecuje mniej kontroli firm

Aktualizacja: 07.07.2006

Wkrótce przygotuję rozporządzenie do ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, które ograniczy czas kontroli w prywatnych firmach do czterech tygodni - mówi Mariusz Kamiński, którego wczoraj premier powołał na pełnomocnika ds. organizacji CBA. »

Więcej polskich inwestorów w strefach ekonomicznych

Aktualizacja: 07.07.2006

Łączna wartość inwestycji zapowiedzianych w pierwszym półroczu w specjalnych strefach ekonomicznych przekroczyła 5,5 mld zł - wynika z raportu przygotowanego przez Gazetę Prawną. »

Inwestor szuka strefy

Aktualizacja: 06.07.2006

Specjalne strefy ekonomiczne są obecnie dobrym instrumentem przyciągania inwestycji, ale poprawy wymaga otoczenie prawne. »

Albo ja, albo kiepskie wyniki

Aktualizacja: 06.07.2006

Andrzej Libold pokazał, że stale potrzebuje nowych wyzwań. Dlatego przyjął propozycję Romana Karkosika poprowadzenia grupy. Doświadczenia w uzdrawianiu państwowej spółki przydają się także w firmie prywatnej. »

Ceny jak w Lizbonie

Aktualizacja: 06.07.2006

Na rynku mieszkaniowym podaż nie nadąża za popytem. W rezultacie ceny mieszkań rosną w rekordowym tempie - w dużych miastach wzrosły od początku roku o jedną czwartą i końca podwyżek nie widać. »

Letni transport przyspiesza obroty

Aktualizacja: 05.07.2006

W czasie wakacji rośnie liczba przewozów napojów, materiałów budowlanych. Najwięcej zleceń mają firmy dysponujące samochodami-chłodniami oraz naczepami do przewozu mrożonek. »

Biznesowi brakuje dialogu z rządem

Aktualizacja: 05.07.2006

Niechęć do konsultacji, przewaga ceremoniału nad konkretami i delegowanie niskich rangą przedstawicieli do kontaktów ze środowiskiem biznesu - to zarzuty organizacji przedsiębiorców pod adresem rządu. »

Polskie firmy wyrastają na regionalną potęgę

Aktualizacja: 05.07.2006

Rodzime spółki informatyczne zdobywają coraz lepszą pozycję na rynkach sąsiednich krajów. Dla Comarchu czy Asseco zagraniczna sprzedaż już teraz jest ważnym źródłem przychodu. »

Nagrody dla rzetelnych i wiarygodnych

Aktualizacja: 05.07.2006

Najbardziej rzetelne i wiarygodne małe i średnie firmy z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego zostały wyróżnione w szóstej edycji regionalnej konkursu Wielka Mała Firma. Uroczystość odbyła się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. »

Inflacja bez zmian

Aktualizacja: 04.07.2006

Ceny towarów i usług spadły w czerwcu o 0,2 proc. w porównaniu z majem - szacuje Ministerstwo Finansów. Najbardziej potaniały warzywa i owoce, mięso wieprzowe i wołowe. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Dobrzycka

Wykładowca Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, gdzie prowadzi zajęcia z autorskiego przedmiotu “Dyplomacja w służbach publicznych”

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama