reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Wyeliminować nieuczciwe klauzule

Aktualizacja: 14.07.2006

Koniec z naruszaniem postanowień, które godzą w interes ekonomiczny konsumentów. Sąd Najwyższy orzekł, że zakaz stosowania klauzuli wpisanej do rejestru niedozwolonych postanowień obejmuje wszystkich przedsiębiorców zawierających umowy z konsumentami. Nie zaś tylko tych, których dotyczył wyrok będący podstawą wpisu. »

Eksport o jedną trzecią większy niż przed rokiem

Aktualizacja: 14.07.2006

Szybko zwiększa się zagraniczny popyt na nasze towary - wynika z danych NBP i GUS. Eksport rośnie szybciej od importu. »

Zagraniczne patenty z dotacją

Aktualizacja: 14.07.2006

Wsparcie z budżetu ma zachęcić przedsiębiorców do patentowania wynalazków i znaków towarowych na świecie. Rozdział środków miał ruszyć we wrześniu, ale brakuje rozporządzeń wykonawczych. »

PKB w strefie euro spadnie

Aktualizacja: 13.07.2006

Komisja Europejska obniżyła swoją prognozę wzrostu PKB w strefie euro w II kwartale 2006 roku do poziomu 0,4-0,8 proc. z 0,5-0,9 proc. podanych w czerwcu. »

Rośnie deficyt w handlu zagranicznym

Aktualizacja: 13.07.2006

W pierwszych pięciu miesiącach tego roku deficyt Polski w handlu zagranicznym wyniósł 3,9 mld euro - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Roaming tańszy nawet o 70 proc.

Aktualizacja: 13.07.2006

Do 70 proc. spadną ceny połączeń przez telefon komórkowy za granicą - zapowiedziała Komisja Europejska, przedstawiając w środę projekt rozporządzenia, które ma doprowadzić do ograniczenia kosztów roamingu dla użytkowników telefonów komórkowych. »

Ustawa będzie za tydzień

Aktualizacja: 13.07.2006

Już w przyszłym tygodniu Sejm uchwali ustawę o nadzorze nad rynkiem finansowym. Posłowie koalicji forsują ekspresowe tempo pracy nad nowymi przepisami. »

Nie ma niezależnych rad nadzorczych

Aktualizacja: 13.07.2006

Członkowie rady nadzorczej są powoływani przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Jej funkcją jest między innymi sprawdzanie, czy interesy spółki prowadzone są prawidłowo. »

Systemy billingowe pomagają w rozliczeniach

Aktualizacja: 13.07.2006

Systemy billingowe to podstawa sprawnego funkcjonowania wielu przedsiębiorstw sieciowych. Rozliczenia milionów odbiorców ciepła, prądu, gazu czy wody wymagają stosowania specjalnego oprogramowania. »

Gazu nie może zabraknąć

Aktualizacja: 12.07.2006

Przedsiębiorstwa zajmujące się obrotem gazem ziemnym będą miały większy i szybszy dostęp do jego zasobów magazynowych w sytuacjach kryzysowych. Będą też musiały utrzymywać stałe rezerwy gazu. »

Tachograf bez kalibracji

Aktualizacja: 12.07.2006

Jeszcze do 15 lipca można wykonywać krajowy transport drogowy bez skalibrowanych tachografów cyfrowych. Służby kontrolne nie będą nakładać kar na kierowców. »

Ubezpieczenia w transporcie kolejowym

Aktualizacja: 12.07.2006

Cechą charakterystyczną ubezpieczeń w transporcie kolejowym jest przeniesienie na ubezpieczyciela ryzyka odnoszącego się do szkód, które mogą powstać w ładunku lub w taborze kolejowym. »

Fundusze wsparcia będą silniejsze

Aktualizacja: 12.07.2006

18,1 mln euro zostanie przeznaczone na wsparcie tzw. funduszy zalążkowych. Inwestują o­ne w początkowe, najbardziej ryzykowne fazy rozwoju małych i średnich firm. »

Premier Jarosław Kaczyński uspokaja inwestorów

Aktualizacja: 12.07.2006

W czwartek zaprzysiężenie rządu, w piątek exposé premiera. W resortach gospodarczych - poza finansami - na razie bez większych zmian. »

Pieniądze trafią do firm

Aktualizacja: 12.07.2006

Połowa wpływów pochodzących z opłaty recyklingowej za pojazdy wycofane z eksploatacji będzie przeznaczona na dopłaty dla przedsiębiorstw zajmujących się demontażem aut. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Tarsa

Specjalizuje się w tematyce finansowej i rachunkowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama