REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Remedium na utratę przedmiotów, które nie mogą z nami polecieć w podróż samolotem

Odwieczny problem z przedmiotami, które nie mogą zostać wniesione na pokład samolotu.
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Odwieczny problem z przedmiotami, które nie mogą zostać wniesione na pokład samolotu. Często zdarza się, że przyszli pasażerowi zmuszeni są do pozostawienia na lotnisku przedmiotów, których nie mogą zabrać ze sobą na pokład samolotu.

W praktyce takie okoliczności występuję w zasadzie kilkanaście razy dziennie na każdym lotnisku. Do takich przedmiotów oprócz oczywiście broni i jej imitacji zaliczamy m.in.: przedmioty z ostrym zakończeniem lub ostrą krawędzią, tępe narzędzie, narzędzia robocze, substancje zapalające. Dodatkowo należy wskazać, że operator kontroli bezpieczeństwa ma w przypadku posiadania uzasadnionych podstaw, prawo do odmowy przyjęcia do przewozu innych przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa lotnictwa. W tym miejscu należy wyjaśnić również, że każde z państwa może mieć własne regulacje odnośnie kwestii zakazu wnoszenia określonych przedmiotów na pokład samolotu. Dotyczy to zarówno bagażu rejestrowanego, bagażu kabinowego oraz przedmiotów, które pasażer może mieć bezpośrednio przy sobie. W takich sytuacjach pasażerowie co do zasady są zobowiązani do pozostawienia tych przedmiotów na lotnisku. Problem ten występuje tak często, że na stosowne rozwiązanie było tylko kwestią czasu. Nie ma przecież nic gorszego niż pozbawienie się określonego przedmiotu poprzez własne (często nieumyślne) zachowanie bądź zaniechanie. Powinna istnieć opcja na proste wyjście z takiego impasu. Z pomocą przychodzi nowe rozwiązanie spółki InPost.

REKLAMA

Przepisy i procedury, które reguluję kwestię zakazu wnoszenia określonych przedmiotów na pokład samolotu

REKLAMA

Przepisy, które reguluję kwestię zakazu wnoszenia określonych przedmiotów na pokład samolotu to przede wszystkim wytyczne Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz przepisy wynikające z Rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2015/1998 z dnia 5 listopada 2015 r. ustanawiające szczegółowe środki w celu wprowadzenia w życie wspólnych podstawowych norm ochrony lotnictwa cywilnego – w szczególności te, które określone są w dodatku 4-C i 5-B do przedmiotowego Rozporządzenia. Należy wyjaśnić, że katalog zabronionych przedmiotów obejmuje oprócz tych wymienionych wyżej m.in. czekany, ostrza do maszynek do golenia, nożyczki o długości ostrzy powyżej 6 cm mierzonych od punktu połączenia obrotowego etc.

Spółka InPost wprowadziła usługę możliwości nadania przedmiotów, których nie można zabrać ze sobą na pokład samolotu, klienci portów i linii lotniczych możliwość ich zachowania, poprzez nadanie ich pod wskazany adres lub do konkretnego paczkomatu na terenie Polski. W chwili obecnej usługa funkcjonuje pilotażowo wyłącznie w Warszawie na lotnisku Chopina. Z pewnością powinniśmy spodziewać się rozwoju usługi oraz większej ilości analogicznych rozwiązań również na innych krajowych oraz w dalszej przyszłości również europejskich lotniskach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

REKLAMA

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

REKLAMA

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

REKLAMA