REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Remedium na utratę przedmiotów, które nie mogą z nami polecieć w podróż samolotem

Odwieczny problem z przedmiotami, które nie mogą zostać wniesione na pokład samolotu.
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Odwieczny problem z przedmiotami, które nie mogą zostać wniesione na pokład samolotu. Często zdarza się, że przyszli pasażerowi zmuszeni są do pozostawienia na lotnisku przedmiotów, których nie mogą zabrać ze sobą na pokład samolotu.

W praktyce takie okoliczności występuję w zasadzie kilkanaście razy dziennie na każdym lotnisku. Do takich przedmiotów oprócz oczywiście broni i jej imitacji zaliczamy m.in.: przedmioty z ostrym zakończeniem lub ostrą krawędzią, tępe narzędzie, narzędzia robocze, substancje zapalające. Dodatkowo należy wskazać, że operator kontroli bezpieczeństwa ma w przypadku posiadania uzasadnionych podstaw, prawo do odmowy przyjęcia do przewozu innych przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa lotnictwa. W tym miejscu należy wyjaśnić również, że każde z państwa może mieć własne regulacje odnośnie kwestii zakazu wnoszenia określonych przedmiotów na pokład samolotu. Dotyczy to zarówno bagażu rejestrowanego, bagażu kabinowego oraz przedmiotów, które pasażer może mieć bezpośrednio przy sobie. W takich sytuacjach pasażerowie co do zasady są zobowiązani do pozostawienia tych przedmiotów na lotnisku. Problem ten występuje tak często, że na stosowne rozwiązanie było tylko kwestią czasu. Nie ma przecież nic gorszego niż pozbawienie się określonego przedmiotu poprzez własne (często nieumyślne) zachowanie bądź zaniechanie. Powinna istnieć opcja na proste wyjście z takiego impasu. Z pomocą przychodzi nowe rozwiązanie spółki InPost.

REKLAMA

Przepisy i procedury, które reguluję kwestię zakazu wnoszenia określonych przedmiotów na pokład samolotu

REKLAMA

Przepisy, które reguluję kwestię zakazu wnoszenia określonych przedmiotów na pokład samolotu to przede wszystkim wytyczne Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz przepisy wynikające z Rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2015/1998 z dnia 5 listopada 2015 r. ustanawiające szczegółowe środki w celu wprowadzenia w życie wspólnych podstawowych norm ochrony lotnictwa cywilnego – w szczególności te, które określone są w dodatku 4-C i 5-B do przedmiotowego Rozporządzenia. Należy wyjaśnić, że katalog zabronionych przedmiotów obejmuje oprócz tych wymienionych wyżej m.in. czekany, ostrza do maszynek do golenia, nożyczki o długości ostrzy powyżej 6 cm mierzonych od punktu połączenia obrotowego etc.

Spółka InPost wprowadziła usługę możliwości nadania przedmiotów, których nie można zabrać ze sobą na pokład samolotu, klienci portów i linii lotniczych możliwość ich zachowania, poprzez nadanie ich pod wskazany adres lub do konkretnego paczkomatu na terenie Polski. W chwili obecnej usługa funkcjonuje pilotażowo wyłącznie w Warszawie na lotnisku Chopina. Z pewnością powinniśmy spodziewać się rozwoju usługi oraz większej ilości analogicznych rozwiązań również na innych krajowych oraz w dalszej przyszłości również europejskich lotniskach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

REKLAMA

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

REKLAMA

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

REKLAMA