reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Rosną pensje i liczba pracujących

Aktualizacja: 18.09.2006

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw zwiększyło się w ujęciu rocznym o 5,3 proc. i wyniosło 2611,93 zł - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Wirtualne apteki będą legalne

Aktualizacja: 18.09.2006

Ministerstwo Zdrowia chce zalegalizować sprzedaż leków przez internet. W nowelizacji prawa farmaceutycznego znajdzie się przepis określający sposób dostarczania leku do klienta. »

Prawo autorskie. Zakłady usługowe nie zapłacą tantiemów

Aktualizacja: 18.09.2006

Właściciele zakładów fryzjerskich, szewskich, kosmetycznych i innych przedsiębiorstw usługowych nie będą płacić za korzystanie z cudzych utworów, ponieważ nie wiąże się to bezpośrednio z osiąganiem korzyści majątkowych. »

Łatwiej identyfikować leasing

Aktualizacja: 18.09.2006

Firmy, które mają wątpliwości, czy zawierane umowy dotyczą leasingu, mogą skorzystać z interpretacji wydanej przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. »

PKPP Lewiatan: obniżyć składkę na Fundusz Pracy

Aktualizacja: 15.09.2006

PKPP Lewiatan, dążąc do zmiejszenia pozapłacowych kosztów pracy, zwróciła się do Ministra Pracy i Polityki Społecznej o obniżenie składki płaconej przez pracodawców na Fundusz Pracy. Za realizacją tego postulatu przemawia dobra sytuacja finansowa Funduszu. »

600 mln zł na innowacje dla firm

Aktualizacja: 15.09.2006

Od nowego roku na nowych zasadach będą udzielane unijne dotacje na konkurencyjność przedsiębiorstw. Szanse na środki z puli 600 mln zł, która jest do wzięcia do połowy 2008 roku, mają przedsiębiorcy, którzy stawiają na innowacyjność. »

Nawet nowe firmy mogą zdobyć kapitał

Aktualizacja: 15.09.2006

Firmy dopiero rozpoczynające działalność nie mają łatwo. To nie bariery biurokratyczne, ale brak środków na rozruch i inwestycje stanowi ich główny problem. Gdzie nowe firmy moga szukac funduszy na rozwój? »

Zła ulga na złe długi

Aktualizacja: 15.09.2006

Od ponad roku obowiązuje ulga na złe długi. Okazuje się, że nie ułatwiaja o­na prowadzenia działalności. Naprawie przepisów mogą pomóc wzory brytyjskie. »

Ograniczenia samozatrudnienia

Aktualizacja: 15.09.2006

Ministerstwo Finansów chce zmienić definicję działalności gospodarczej w nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. »

RPO: jedna kontrola u przedsiębiorcy to fikcja

Aktualizacja: 15.09.2006

Przedsiębiorcy mogą być kontrolowani przez ponad 40 instytucji. Część kontroli może być przeprowadzana w tym samym czasie. Rzecznik praw obywatelskich domaga się od Ministra Gospodarki zmian przepisów, które ograniczyłyby liczbę i czas trwania kontroli. »

Zatrudnianie niepełnosprawnych. Dopłaty będą wyższe

Aktualizacja: 15.09.2006

Pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych otrzymają pełną dotację na opłacanie składki do ZUS. Refundowana będzie też składka na KRUS niepełnosprawnych rolników. Państwowy Fundusz Rehabilitacji wyda na ten cel ponad 500 mln zł rocznie. »

Nowelizacji prawa energetycznego. Zmiany od nowego roku

Aktualizacja: 14.09.2006

Korzystne m.in. w zakresie rozliczeń dla odbiorców zmiany w prawie energetycznym zawiera projekt nowelizacji tej ustawy przygotowany w Ministerstwie Gospodarki. »

NSA o kosztach uzyskania przychodów

Aktualizacja: 14.09.2006

Odsetki zapłacone od pożyczek zaciągniętych przez podatnika mogą być kosztem uzyskania przychodów dopiero w momencie ich faktycznej zapłaty. »

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym spowodują zwiększenie kosztów firm

Aktualizacja: 14.09.2006

Projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego przygotowany przez Ministerstwo Transportu trafił do uzgodnień międzyresortowych. Zmiany dotyczą zarówno abonentów, operatorów telekomunikacyjnych, jak i prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. »

Sprzedawcy aut czekają na nowe przepisy o VAT

Aktualizacja: 14.09.2006

Rzecznik praw obywatelskich walczy o możliwość pełnego odliczenia podatku VAT od samochodów kupowanych przez firmy. Powrót do takiej formy opodatkowania mógłby zwiększyć popyt na rynku o 20 tys. aut. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paragona

europejski lider w dziedzinie rozwiązań kadrowych w sektorze medycznym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama