| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Sejm zlikwiduje weto wojewodów?

Aktualizacja: 06.02.2007

Sejm w połowie lutego ma się zająć wyrzuceniem weta wojewody z ustawy o polityce rozwoju. Rząd może poprzeć ten pomysł »

Nowelizacja kodeksu spółek handlowych do poprawki

Aktualizacja: 06.02.2007

Ostatnia nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym obarczona jest błędem, który częściowo uniemożliwi stosowanie tych przepisów. »

Osoba trzecia może być stroną w postępowaniu

Aktualizacja: 07.02.2007

Jeżeli na członka zarządu przeniesiono odpowiedzialność za zobowiązania spółki, to tylko o­n jest stroną w sprawie dotyczącej tych kwestii. »

Likwidację może dokończyć tylko likwidator

Aktualizacja: 05.02.2007

Gdy po wykreśleniu z rejestru spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pozostaje jeszcze jakiś majątek, który nie był objęty likwidacją, można ustanowić likwidatora, który dokończy likwidację spółki. »

Zamówienia publiczne tylko od 54 tys. złotych

Aktualizacja: 05.02.2007

Projekt nowelizacji prawa zamówień publicznych przewiduje, że ustawy nie będzie się stosowało do zamówień i konkursów, których wartość nie będzie przekraczała wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14 tys. euro. Kwota ta stanowi w przybliżeniu około 54 tys. zł. »

Firmy bez pieniędzy za policyjne zlecenia

Aktualizacja: 05.02.2007

Przedsiębiorcy, którzy na zlecenie starosty holują na prywatne parkingi skradzione lub porzucone samochody, nie mogą odzyskać pieniędzy za te usługi od właściciela pojazdu i od skarbu państwa. »

Dziesięć tysięcy złotych kary za brak danych o spółce

Aktualizacja: 05.02.2007

Za brak numeru NIP w umowie lub ofercie składanej przez spółkę na członków jej zarządu można nałożyć 10 tys. złotych grzywny. Ukarane mogą zostać także przedsiębiorstwa, które nie zamieszczą takich informacji w internecie. »

Znaki skarbowe będą ważne do końca roku

Aktualizacja: 05.02.2007

Do końca 2007 roku podatnicy będą mogli korzystać ze znaków opłaty skarbowej, mimo że formalnie zostały o­ne zlikwidowane od 1 stycznia. »

Za promocję żywności zapłacą producenci

Aktualizacja: 05.02.2007

Minister rolnictwa chce za pieniądze producentów żywności stworzyć specjalne państwowe fundusze, które będą promować ich produkty. »

Wspólnicy oceniają pracę członków zarządu

Aktualizacja: 02.02.2007

Gdy prowadząc postępowanie egzekucyjne staramy się ustalić majątek spółki, sprawozdania zarządu, jak i inne dokumenty gromadzone w aktach rejestrowych są często cennym źródłem informacji na temat kondycji finansowej przedsiębiorców. »

Trudno odróżnić wydatki bieżące od reprezentacyjnych

Aktualizacja: 02.02.2007

Od 1 stycznia wydatki na reprezentację firmy nie mogą być kosztem uzyskania przychodu. Trudno zrozumieć, dlaczego np. wydatek na zakup ciastek dla zarządu jest kosztem podatkowym, a dla kontrahenta już nie. Zlikwidowano podział na reklamę publiczną i niepubliczną, wszystkie wydatki na reklamę można uznać za koszt. »

Pozapłacowe koszty pracy

Aktualizacja: 02.02.2007

Pracodawca wypłacający pracownikowi 100 zł netto musi dodatkowo odprowadzić 80 zł różnych podatków, składek i funduszy. »

Trzeba udowodnić złą kondycję spółki

Aktualizacja: 02.02.2007

Termin przedawnienia roszczeń w stosunku do członka zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością liczy się od momentu, gdy wierzyciel uświadomił sobie złą kondycję tej firmy i to udowodnił. »

Dowód zapłaty zastępuje fakturę

Aktualizacja: 02.02.2007

Dokumenty dotyczące usług bankowych, dowody zapłaty za usługi radiokomunikacji przywoławczej, a nawet bilety mogą być uznane za faktury. »

Będzie więcej swobody w obrocie dewizowym

Aktualizacja: 01.02.2007

Senacka komisja pozytywnie zaopiniowała nowelizację prawa dewizowego, która upraszcza przepisy oraz likwiduje część przestępstw skarbowych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »