reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Niebezpieczne drewno wolno stosować tylko w instalacjach przemysłowych

Aktualizacja: 28.09.2007

Od niedzieli zmienią się ograniczenia i zakazy przy wprowadzaniu do obrotu związków arsenu oraz preparatów, które je zawierają. »

Preferencje dla spółek do 2010 roku

Aktualizacja: 28.09.2007

Spółki, które wystąpiły z wnioskiem o objęcie ich preferencjami podatkowymi przed zakwestionowaniem ich przez Komisję Europejską, powinny z nich skorzystać. »

Firmy wydały 1,7 mld zł na reklamę w telewizjach

Aktualizacja: 28.09.2007

Rynek reklamy telewizyjnej w III kwartale będzie większy o 16,7 proc. w skali roku. Najwięcej zarobi TVP, za nią będą TVN i Polsat. »

Polskim firmom łatwiej będzie zatrudniać cudzoziemców

Aktualizacja: 28.09.2007

Komisja Europejska wprowadzi zachęty do pracy w UE dla wysoko wykwalifikowanych pracowników z państw trzecich. Tylko 15 proc. imigrantów w UE posiada jakiekolwiek wykształcenie, a w USA 55 proc. imigrantów to specjaliści. Propozycje, KE, bez otwarcia rynku pracy przez wszystkie kraje UE, mogą dyskryminować obywateli nowej Unii, w tym Polski. »

Spowolnienie coraz bliżej

Aktualizacja: 28.09.2007

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury spadł we wrześniu po raz kolejny, tym razem o 0,7 pkt. Niemal pewny jest wolniejszy rozwój gospodarki w najbliższych miesiącach. Niepokoje na światowych rynkach finansowych mogą to pogłębić. »

Wspólnik musi się rozliczyć z przejętego majątku

Aktualizacja: 28.09.2007

Jeżeli sąd stwierdzi, że w spółce składającej się z dwóch wspólników działania jednego przyczyniły się do jej rozwiązania, może przyznać drugiemu prawo do przejęcia majątku z obowiązkiem rozliczenia się ze wspólnikiem. »

Przedsiębiorca może samodzielnie wydłużyć termin związania ofertą przetargu

Aktualizacja: 27.09.2007

W zamówieniach publicznych to nie składający ofertę wyznacza, ile czasu czuje się nią związany, lecz zamawiający. »

Firmy mogą otrzymać zwrot opłat

Aktualizacja: 27.09.2007

Do końca października przedsiębiorcy mogą występować o refundację urzędowych kosztów związanych ze zgłaszaniem wynalazków. »

Przepisy ograniczają swobodę przedsiębiorców

Aktualizacja: 27.09.2007

Przedsiębiorcy chcą, aby nowy Sejm zajął się ograniczeniem reglamentacji działalności gospodarczej, możliwością zawieszania jej oraz redukcją liczby kontroli prowadzonych w tym samym czasie. »

Nowy standard dla małych i średnich firm jest za trudny

Aktualizacja: 27.09.2007

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą nie poradzić sobie ze stosowaniem nowego standardu. Stąd pomysł, by sprawdzić, czy nowe regulacje można wykorzystać w praktyce. »

Nowy portal z danymi o firmach

Aktualizacja: 27.09.2007

InfoData uruchomiła w Polsce nowy portal poświęcony informacji gospodarczej o firmach działających na rynku polskim i zagranicznych. »

Nieodpłatne przekazanie torby bez VAT

Aktualizacja: 27.09.2007

Umieszczenie logo firmy na torbie czy opakowaniu nie przesądza o charakterze reklamowym torby. Zatem jej nieodpłatne przekazanie nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. »

Rejestracja tylko w urzędzie skarbowym

Aktualizacja: 26.09.2007

Całą obsługę administracyjną przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej powinny przejąć urzędy skarbowe. »

Solidarność: ograniczyć umowy na czas określony

Aktualizacja: 26.09.2007

Co trzeci Polak jest zatrudniony na czas określony. To nieuczciwa konkurencja na rynku pracy - alarmują związkowcy i zapowiadają, że będą starać się o zaostrzenie przepisów dotyczących takich umów o pracę. »

Wyrok ETS pozwoli odzyskać sankcję VAT

Aktualizacja: 26.09.2007

Sankcja VAT narusza konstytucję, gdy jedna osoba ponosi karę dwa razy - orzekł TK. Polacy czekają na orzeczenie ETS, który ma stwierdzić, czy sankcja VAT jest dopuszczalna. Korzystny wyrok Trybunału pozwoli podatnikom odzyskać nienależnie zapłacone pieniądze. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Napolski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama