reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Branża fitness zapowiada pozew o odszkodowania

Branża fitness zapowiada pozew o odszkodowania

Branża fitness organizuje pozew o odszkodowania oraz przeciwko wprowadzonym restrykcjom. Do 17 stycznia siłownie, hotele i restauracje są zamknięte. A kiedy zostaną otwarte? Co zrobić,aby dołączyć do pozwu?

Branża fitness przygotuje pozew zbiorowy

Polska Federacja Fitness tworzy projekt pozwu zbiorowego oraz przeciwko wprowadzonym restrykcjom, które spowodowały, że przedsiębiorcy nie mogli prowadzić swojej działalności.

Jak podkreślają przedstawiciele PFF projekt jest przygotowywany po analizach prawnych i dokładnej weryfikacji potencjalnych szans.

- Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans - ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom i kwestii odszkodowawczej - poinformowała Federacja na swoim fb,

Polecamy: Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 2021

Drugie podejście do pozwu zbiorowego

Jest to drugie podejście do złożenia pozwu zbiorowego. Za pierwszym razem zgłosiło się zbyt mało firm.

- Podczas pierwszego lockdown’u projekt został wstrzymany z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszeń, natomiast dziś sytuacja wygląda znacznie lepiej. Na ten moment mamy zgłoszonych kilkaset obiektów do w/w inicjatywy, gotowych do podjęcia walki - informuje Federacja.

Polska Federacja Fitness zachęca przedsiębiorców, aby przystąpili do pozwu, podkreślając, że coraz więcej sądów wydaje pozytywne wyroki, na wzór wyroku WSA w Opolu.

Nie możemy dłużej czekać

Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia… ale i ten termin nie może być pewny.

- Nikt z Nas nie może dłużej czekać, dlatego podjęliśmy decyzję dot. pozwu - podają przedstawiciele i podkreślają, że działania zostały poprzedzone szeroką opinią prawną, która będzie podstawą do dalszych czynności. Opinia prawna jest dostępna dla członków zarejestrowanych do PFF i do pozwu.

Wiele podmiotów z branży fitness znajduje się w grupie, która albo kwalifikuje się tylko i wyłącznie do tarczy 6.0, albo nie kwalifikuje się do wsparcia wcale.
Jak podnoszą organizatorzy mimo niektórych wprowadzonych zmian dotyczących narzędzi finansowych, finalne warunki nadal są daleko od oczekiwanych, aby branża mogła faktycznie odczuć wsparcie Państwa. 
- Działając w rozproszeniu, pojedynczo czy partyzancko - na dłuższą metę nie osiągniemy wiele. To, że lockdown jest niekonstytucyjny i nielegalny - wszyscy wiemy. Najwyższy czas wykazać to w sposób formalny i otworzyć naszą branżę - podsumowują.

Co zrobić, aby dołączyć do pozwu zbiorowego?

Aby dołączyć do pozwu zbiorowego należy:
  1. Zarejestrować swój podmiot na stronie Polskiej Federacji Fitness
  2. wysłać zgłoszenie internetowe

Do tej pory zgłosiło się kilkaset przedsiębiorców gotowych do złożenia pozwu zbiorowego.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama