reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Prognozy GP: w 2008 roku ponad 5 proc. wzrostu PKB

Aktualizacja: 06.03.2008

Mimo spowolnienia na świecie polska gospodarka powinna się nadal szybko rozwijać. Rosnąca w I półroczu inflacja wyhamuje pod koniec roku i osiągnie poziom 3,7 proc.. Złoty pozostanie mocny do euro, ale eksperci nie wykluczają przejściowego osłabienia naszej waluty. »

Coraz więcej firm zatrudnia i poszukuje telepracowników

Aktualizacja: 05.03.2008

Uregulowanie w kodeksie pracy zatrudnienia na odległość spowodowało wzrost zainteresowania firm tą formą pracy. Najczęściej do pracy na odległość poszukiwani są graficy, programiści komputerowi i specjaliści telemarketingu. Pracodawcy i telepracownicy chcieliby bez ograniczeń rezygnować ze stosowania telepracy. »

Więcej obowiązków dla firm

Aktualizacja: 05.03.2008

Firmy będą musiały zapobiegać, a nie tylko ograniczać zagrożenia związane z pracą. »

Więcej Ukraińców znajdzie pracę w Polsce

Aktualizacja: 05.03.2008

1,5 mln Ukraińców osobiście będzie mogło znaleźć pracę w polskich firmach znajdujących się w 50-kilometrowym pasie przygranicznym. »

Za chorobę pracownika zapłaci wyłącznie ZUS

Aktualizacja: 05.03.2008

Rząd chce zwolnić pracodawców z obowiązku wypłaty wynagrodzenia w okresie chorobowego. »

Unia chce ułatwić składanie sprawozdań

Aktualizacja: 05.03.2008

Propozycje przedłożone w Parlamencie Europejskim zakładają, że informacje dotyczące sprawozdań finansowych firmy będą wprowadzać do jednego zbiorczego systemu danych. »

Do obrotu nie wlicza się wszystkich usług

Aktualizacja: 05.03.2008

Czynności niezwiązane z prowadzoną działalnością podatnika nie podlegają VAT. Podatku związanego ze sprzedażą nieopodatkowaną nie zalicza się do obrotu spółki. »

Przedsiębiorcy nadal stosują niedozwolone chwyty reklamowe

Aktualizacja: 04.03.2008

Przedsiębiorcy nadal stosują niedozwolone chwyty reklamowe, mimo wejścia w życie przepisów zabraniających takich praktyk. Fałszywe lub niepełne informacje w reklamie mogą skutkować dla przedsiębiorcy karą w wysokości 10 proc. przychodu. Konsument nie musi udowadniać przed sądem, że przedsiębiorca reklamą produktu wprowadził go w błąd. »

Właściciele firm zapłacą ponad 50 zł więcej do ZUS

Aktualizacja: 04.03.2008

W okresie marzec - maj osoby prowadzące własne firmy zapłacą do ZUS ponad 50 zł miesięcznie więcej niż obecnie. To efekt szybkiego wzrostu płac. »

Pracowników zatrudnionych przez osoby fizyczne nie będzie obowiązywał limit 150 nadgodzin

Aktualizacja: 04.03.2008

Pracownicy zatrudnieni przez osoby fizyczne będą mogli przepracować więcej niż 150 nadgodzin w roku. Ich szefowie nie będą musieli prowadzić ewidencji czasu pracy. »

Leasing: nowy sprzęt za 45 mld zł

Aktualizacja: 04.03.2008

Droższe kredyty przyniosły większe zainteresowanie ofertą leasingową. Według szacunków GP w tym roku ten rynek wzrośnie o 30-40 proc. Udział leasingu w inwestycjach w polskiej gospodarce wzrósł do 17,3 proc. »

Spółki cywilne w Opolskiem nie skorzystają z regionalnego programu operacyjnego

Aktualizacja: 04.03.2008

Opolscy urzędnicy dyskryminują przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w formie spółek cywilnych. Zostali oni pozbawieni szansy uzyskania unijnych dotacji. »

Nieważna umowa wywołuje skutki w zakresie podatku

Aktualizacja: 04.03.2008

Uznanie za nieważną czynności prawnej z uwagi na niezachowanie formy prawnej czy wymogów reprezentacji nie oznacza, że nie wywołuje ona skutków podatkowych. »

Inflacja w górę, ceny będą rosły także wiosną

Aktualizacja: 04.03.2008

Według szacunków resortu finansów inflacja w lutym wyniosła 4,6 proc., czyli była o ponad 2 pkt proc. wyższa od celu RPP. To nie koniec wzrostu cen - twierdzą ekonomiści. »

Rewolucja w kodeksie pracy: będzie łatwiej zwolnić pracownika

Aktualizacja: 03.03.2008

Finansowane przez firmy wynagrodzenie będzie przysługiwać za 14, a nie 33 dni zwolnienia lekarskiego. Mali pracodawcy będą mogli zwalniać pracowników w wieku przedemerytalnym, jeśli zapłacą im odprawę. Przedsiębiorcy zatrudniający do dziewięciu osób nie będą musieli prowadzić ewidencji czasu pracy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Piekarczyk

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama