reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Firmy spoza UE płacą składki u siebie

Aktualizacja: 30.09.2008

Firmy spoza Unii nie muszą płacić do ZUS składek ubezpieczeniowych za zatrudnianych przez siebie pracowników, których delegują do Polski. »

Firmy nie chcą płacić za informacje gospodarcze

Aktualizacja: 02.10.2008

Przez ostatnie dwa lata ponad połowa polskich przedsiębiorców miała do czynienia z nieuczciwymi kontrahentami, którzy nie płacili za dostarczony towar lub zwlekali z zapłatą. Mimo to nadal 88 proc. właścicieli średnich firm nie zamierza korzystać z usług profesjonalnych firm dostarczających informacji o kontrahentach. »

Termin zatwierdzenia sprawozdania finansowego nie ulega przesunięciu

Aktualizacja: 30.09.2008

Jeżeli ostatnim dniem na zatwierdzenie sprawozdania jest niedziela, nie można terminu przesunąć na poniedziałek. »

Łatwiej o pieniądze na innowacje

Aktualizacja: 30.09.2008

Definicja innowacyjności, która decyduje o przyznawaniu unijnych dotacji na inwestycje przedsiębiorstw, może zostać zmieniona. »

Prawie 80 proc. pracodawców ma problemy ze znalezieniem pracowników

Aktualizacja: 30.09.2008

79,4 proc. pracodawców ma problemy ze znalezieniem do pracy chętnych i odpowiednio wykwalifikowanych pracowników - wynika z ankiety Business Centre Club przeprowadzonej we wrześniu wśród pracodawców-członków BCC. »

Start inwestycji przyspieszy nawet o trzy miesiące

Aktualizacja: 29.09.2008

Przedsiębiorcy będą mogli rozpocząć inwestycję tuż po złożeniu wniosku o dotację - wynika z nowych przepisów. Zmiany zaczną obowiązywać w Polsce najpóźniej od początku 2009 roku. »

Skomplikowane procedury blokują odszkodowania

Aktualizacja: 29.09.2008

Obecnie urzędnik za wydanie błędnej decyzji nie ponosi praktycznie odpowiedzialności materialnej. Ma to zmienić ustawa o odpowiedzialności materialnej urzędników za szkody przez nich spowodowane. »

Niemożliwe oszustwo na kasie

Aktualizacja: 29.09.2008

Nowojorscy restauratorzy oszukali fiskusa na 20 mln dol. dzięki programowi ZAPPER. W Polsce instalacja takich programów jest niemożliwa, kasy zabezpieczone są banderolą i plombą. Jakakolwiek ingerencja w kasę byłaby wykryta przez serwis lub fiskusa, co grozi wysoką karą. »

Podatnik ma 30 dni na wznowienie firmy

Aktualizacja: 29.09.2008

Zanim nastąpi wykreślenie z rejestru przedsiębiorców podmiotu, który zawiesił firmę, organ ewidencyjny lub sąd rejestrowy wezwie do złożenia wniosku o wznowienie działalności. »

Nieodpłatne przekazanie nie podlega opodatkowaniu

Aktualizacja: 29.09.2008

Nieodpłatne przekazanie usług czy towarów jest opodatkowane VAT tylko wtedy, gdy nie jest związane z prowadzoną działalnością. »

Płatnik wystawi PIT-11 tylko na prośbę podatnika

Aktualizacja: 26.09.2008

Projekt nowelizacji ustawy o PIT zakłada, że płatnik będzie wystawiał w trakcie roku informację PIT-11 tylko na wniosek podatnika. Ułatwi to rozliczenie i płatnikom, i podatnikom. »

Firmy wydadzą nawet 2 mld zł na wynajem aut

Aktualizacja: 26.09.2008

Na koniec roku firmy zajmujące się leasingiem operacyjnym mogą zarządzać 125 tys. aut firmowych. Przeciętnie 6,5 roku ma auto firmowe w Polsce; tam, gdzie leasing jest bardziej rozwinięty, to około 4,5 roku. Leasingiem operacyjnym mogą zainteresować się również instytucje rządowe, policja czy wojsko. »

Będzie łatwiej o pieniądze z PFRON

Aktualizacja: 26.09.2008

Najpóźniej od listopada tego roku niepełnosprawni przedsiębiorcy będą składać jeden formularz, aby otrzymać refundację opłaconych składek ZUS. »

Powstanie lista firm łamiących prawa pracowników

Aktualizacja: 26.09.2008

Zamierza pan bardziej niż dotychczas propagować działania profilaktyczne zamiast represyjnych. Czy taka zmiana wizerunku inspektora pracy nie spowoduje, że pracodawcy łamiący prawo będą czuli się bezkarni? »

Utrudnienia dla dużych firm starających się o pomoc z UE

Aktualizacja: 26.09.2008

Duże przedsiębiorstwa liczące na pomoc finansową ze środków unijnych będą musiały przekonać urzędników, że bez wsparcia nie uda im się zrealizować inwestycji. Eksperci ostrzegają, że to oznacza utrudnienia w uzyskaniu pieniędzy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Paszek

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama