| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Firmy będą mogły występować o wiążące interpretacje do ZUS i NFZ

Aktualizacja: 16.06.2008

Przedsiębiorca, który postąpi zgodnie z interpretacją ZUS i Narodowego Funduszu Zdrowia, nie będzie ponosił sankcji finansowych i kar. »

Pracodawca dofinansuje kolonie dzieci pracowników

Aktualizacja: 16.06.2008

Pracownicy mogą wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o dofinansowanie kolonii letnich ich dzieci. Zostanie uwzględniony, jeśli firma tworzy fundusz socjalny. »

Odpisy będą tylko kosztem operacyjnym

Aktualizacja: 16.06.2008

Odpisy aktualizujące wartości rzeczowych składników aktywów obrotowych będą zaliczane tylko do pozostałych kosztów operacyjnych. »

Pracodawca musi zadbać o zdrowie pracownika

Aktualizacja: 16.06.2008

Prawie 25 proc. pracowników odczuwa zmęczenie, a co szósty wykazuje oznaki wypalenia. Przeszło 50 proc. uskarża się na bóle kręgosłupa, 30 proc. na bóle głowy i migreny - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Medicover. »

Prognoza GP: produkcja w maju wzrosła o 6,7 proc.

Aktualizacja: 16.06.2008

Kolejne miesiące przyniosą spowolnienie produkcji przemysłowej. »

Chcemy umożliwić wybór najkorzystniejszych ofert

Aktualizacja: 16.06.2008

Teraz przetarg przypomina konkurs piękności, zamówienie dostaje ten, kto popełnił najmniej błędów formalnych. Nawet jeśli jego oferta jest droższa. W zamówieniach publicznych potrzebna jest zdrowa rywalizacja cenowa, a nie walka na paragrafy. »

Wystarczy umowa na piśmie

Aktualizacja: 15.06.2008

Zniesienia formy aktu notarialnego dla umów zawiązujących spółki oraz niższej opłaty od ich rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym domagają się posłowie. »

Firma opłaci czesne za przedszkole

Aktualizacja: 15.06.2008

Zwolnienie na trzy lata firm z opłacania składek do FP i FGŚP za pracowników wracających z urlopu macierzyńskiego nie zmieni ich sytuacji na rynku pracy. »

Po zawieszeniu działalności bez płacenia zaliczek

Aktualizacja: 15.06.2008

Zawieszenie działalności gospodarczej będzie skutkować zwolnieniem z obowiązku wpłacania zaliczek na podatek i składania deklaracji VAT. »

Elektroniczny PIT-11 od lipca

Aktualizacja: 15.06.2008

Pracodawcy będą mogli od 1 lipca przesłać PIT-11 drogą elektroniczną. Elektroniczne deklaracje prześlą również nabywcy samochodów. Zeznanie przez internet będą mogli złożyć także spadkobiercy. »

Prognoza GP: Płace wzrosły w maju o 11,6 proc.

Aktualizacja: 15.06.2008

Kolejny miesiąc przyniósł wyraźny wzrost płac, wynika z prognoz GP. Oznaczać to może podwyżkę stóp procentowych na czerwcowym posiedzeniu RPP. »

Ograniczenia w reprezentacji spółki są możliwe

Aktualizacja: 15.06.2008

W umowie spółki z o.o. albo statucie spółki akcyjnej można przewidzieć reprezentację łączną od określonej wartości. Odmowa wpisu do KRS takiej reprezentacji nie ma więc uzasadnienia. »

Sejm przyjął nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

Aktualizacja: 13.06.2008

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Przewiduje ona możliwość zawieszenia działalności do 2 lat oraz rozszerza zakres wiążących interpretacji podatkowych. »

Wkrótce rozpoczną się prace nad nowym kodeksem pracy

Aktualizacja: 13.06.2008

Zaległy urlop będzie można wykorzystać do końca następnego roku, a okres ochronny dla pracowników w wieku przedemerytalnym może być skrócony do dwóch lat. Resort pracy chce włączyć do przygotowanej już nowelizacji kodeksu pracy propozycje sejmowej Komisji Przyjazne Państwo. »

Działalność gospodarcza bez ograniczeń

Aktualizacja: 12.06.2008

Mniej kontroli w firmach, jedno okienko jeszcze w 2008 roku, rejestrację przedsiębiorców wyłącznie przez internet zapowiada Ministerstwo Gospodarki. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »