| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Od teraz, wysyłając paczkę, można zapłacić za nią kryptowalutą

Od teraz, wysyłając paczkę, można zapłacić za nią kryptowalutą

Technologia blockchain błyskawicznie, choć bez większego rozgłosu, podbija nowe sektory i branże. Zapewnia liczne korzyści innowacyjnym firmom, a istotną rolę w jej popularyzacji odgrywają płatności kryptowalutami.

Parcel ABC, szybko rozwijająca się globalna platforma dostarczania przesyłek, umożliwi korzystanie z płatności kryptowalutami za pośrednictwem serwisu Bitcoinus, stając się tym samym pierwszą firmą w branży udostępniającą tę formę płatności klientom.

Dynamiczny gracz globalny

Platforma ParcelABC jest innowacyjnym rozwiązaniem ustanawiającym nowe zasady na globalnym rynku dostarczania przesyłek. Powstała z myślą o wykorzystaniu pustego miejsca w pojazdach kurierów i firm przewozowych. Taka strategia daje pewność, że nawet przesyłki ekspresowe będą dostarczane bezpiecznie i w najniższej cenie, a na tym przecież zależy klientom indywidualnym i firmom.

Jedyny w swoim rodzaju algorytm łączy najbardziej niezawodnych kurierów z całego świata w jedną sieć. Po złożeniu przez klienta zamówienia firma ParcelABC wyszukuje puste miejsce z przeznaczeniem na przesyłkę klienta w jednym z wielu pojazdów dostawczych jadących wybraną trasą. System planuje trasę, optymalizując ją pod kątem czasu lub ceny albo i czasu, i ceny. Po wysłaniu przesyłka może być przewożona pojazdami kilku firm kurierskich lub przewozowych, zanim dotrze do adresata, a na życzenie może zostać dostarczona tylko przez jednego kuriera.

Od samego początku szukamy coraz bardziej innowacyjnych sposobów na świadczenie usług w sposób gwarantujący zadowolenie każdego klienta. Skupiamy się na uwzględnianiu wszystkich bez wyjątku potrzeb i dostosowywaniu się do zachodzących szybko zmian.

„Firma Parcel ABC może się pochwalić innowacyjnym modelem biznesowym, który spełnia codzienne potrzeby każdego rodzaju klientów” — powiedział dyrektor generalny Andrius Balkunas.

Gwałtowny rozwój płatności kryptowalutami na całym świecie

Ze statystyk wynika, że dziennie realizowane są średnio 203 133 transakcje z użyciem bitcoinów, a także setek innych walut alternatywnych dla bitcoina.

Branża płatności typu blockchain jest wciąż w powijakach, ale już odniosła sukces polegający na błyskawicznym rozwoju, z kapitalizacją rynkową na poziomie 250 miliardów USD.

Kryptowaluty codziennie zyskują na wartości, w związku z czym przyciągają coraz liczniejsze grono użytkowników. Przewiduje się, że do końca 2018 roku ponad 30 milionów aktywnych posiadaczy kryptowalut będzie kupować i sprzedawać produkty oraz usługi, używając nowej formy płatności. Z niektórych badań wynika, że zaledwie rok później liczba ta powinna się podwoić. Bitcoin, ethereum i wiele innych najpopularniejszych kryptowalut zyskują naprawdę globalny zasięg, co umożliwia bezproblemowe posługiwanie się nimi na całym świecie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »