| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Od teraz, wysyłając paczkę, można zapłacić za nią kryptowalutą

Od teraz, wysyłając paczkę, można zapłacić za nią kryptowalutą

Technologia blockchain błyskawicznie, choć bez większego rozgłosu, podbija nowe sektory i branże. Zapewnia liczne korzyści innowacyjnym firmom, a istotną rolę w jej popularyzacji odgrywają płatności kryptowalutami.

Parcel ABC, szybko rozwijająca się globalna platforma dostarczania przesyłek, umożliwi korzystanie z płatności kryptowalutami za pośrednictwem serwisu Bitcoinus, stając się tym samym pierwszą firmą w branży udostępniającą tę formę płatności klientom.

Dynamiczny gracz globalny

Platforma ParcelABC jest innowacyjnym rozwiązaniem ustanawiającym nowe zasady na globalnym rynku dostarczania przesyłek. Powstała z myślą o wykorzystaniu pustego miejsca w pojazdach kurierów i firm przewozowych. Taka strategia daje pewność, że nawet przesyłki ekspresowe będą dostarczane bezpiecznie i w najniższej cenie, a na tym przecież zależy klientom indywidualnym i firmom.

Jedyny w swoim rodzaju algorytm łączy najbardziej niezawodnych kurierów z całego świata w jedną sieć. Po złożeniu przez klienta zamówienia firma ParcelABC wyszukuje puste miejsce z przeznaczeniem na przesyłkę klienta w jednym z wielu pojazdów dostawczych jadących wybraną trasą. System planuje trasę, optymalizując ją pod kątem czasu lub ceny albo i czasu, i ceny. Po wysłaniu przesyłka może być przewożona pojazdami kilku firm kurierskich lub przewozowych, zanim dotrze do adresata, a na życzenie może zostać dostarczona tylko przez jednego kuriera.

Od samego początku szukamy coraz bardziej innowacyjnych sposobów na świadczenie usług w sposób gwarantujący zadowolenie każdego klienta. Skupiamy się na uwzględnianiu wszystkich bez wyjątku potrzeb i dostosowywaniu się do zachodzących szybko zmian.

„Firma Parcel ABC może się pochwalić innowacyjnym modelem biznesowym, który spełnia codzienne potrzeby każdego rodzaju klientów” — powiedział dyrektor generalny Andrius Balkunas.

Gwałtowny rozwój płatności kryptowalutami na całym świecie

Ze statystyk wynika, że dziennie realizowane są średnio 203 133 transakcje z użyciem bitcoinów, a także setek innych walut alternatywnych dla bitcoina.

Branża płatności typu blockchain jest wciąż w powijakach, ale już odniosła sukces polegający na błyskawicznym rozwoju, z kapitalizacją rynkową na poziomie 250 miliardów USD.

Kryptowaluty codziennie zyskują na wartości, w związku z czym przyciągają coraz liczniejsze grono użytkowników. Przewiduje się, że do końca 2018 roku ponad 30 milionów aktywnych posiadaczy kryptowalut będzie kupować i sprzedawać produkty oraz usługi, używając nowej formy płatności. Z niektórych badań wynika, że zaledwie rok później liczba ta powinna się podwoić. Bitcoin, ethereum i wiele innych najpopularniejszych kryptowalut zyskują naprawdę globalny zasięg, co umożliwia bezproblemowe posługiwanie się nimi na całym świecie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »