REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opolskie: 50,4 mln zł na zakładanie działalności gospodarczej

REKLAMA

50,4 mln zł ma w br. na zakładanie działalności gospodarczej Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu w ramach realizowanego z unijnych pieniędzy projektu "PO KLucz do biznesu". Nowi przedsiębiorcy mogą dostać 40 tys. zł. Pieniędzy wystarczy na założenie 1300 firm.

Według kierownik projektu "PO KLucz do biznesu" Katarzyny Pankiewicz nabór wniosków osób chętnych do założenia działalności rozpocznie się 12 marca br. Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku są dostępne na stronie internetowej http://poklucz.wup.opole.pl/ od środy.

REKLAMA

Aby starać się o pieniądze w ramach projektu "PO KLucz do biznesu" trzeba być mieszkańcem województwa opolskiego i od minimum trzech miesięcy być bezrobotnym.

W ramach rozpoczynanego przez WUP działania można dostać do 40 tys. zł na sprzęty niezbędne do prowadzenia firmy - komputery, oprogramowanie, maszyny, itp., a potem dodatkowo po 700 zł miesięcznie wsparcia pomostowego przez pół roku od momentu założenia firmy.

Pieniądze przyznawane w ramach wsparcia pomostowego mogą być przeznaczone na opłacanie składek ZUS, prowadzenie księgowości czy pokrycie kosztów telefonu firmowego.

"Mają pozwolić młodemu przedsiębiorcy działać w okresie, w którym jeszcze nie zaczął zarabiać" - wyjaśnił PAP w poniedziałek dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) w Opolu Jacek Suski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wartość łączna projektu "PO KLucz do biznesu" to 54,7 mln zł. Na zakładanie firm i wsparcie pomostowe przeznaczone będzie 50,4 mln zł. Reszta to koszt obsługi projektu.

REKLAMA

Pieniądze dostępne w ramach projektu podzielono między 11 opolskich Powiatowych Urzędów Pracy. Jak informuje Pankiewicz, dotacje podzielono na podstawie informacji o ilości przyznanych przez PUP-y dotacji na działalność gospodarczą w latach 2009 i 2010.

Najwięcej firm w ramach projektu "PO KLucz do biznesu" może powstać w powiatach opolskim, nyskim i brzeskim - po 168. Urzędy pracy w Brzegu, Nysie i Opolu dostaną po 7,5 mln zł na przyznawanie dotacji w wysokości do 40 tys. zł każda, które pozwolą założyć działalność gospodarczą. Najmniej - po 52 firmy - będzie mogło powstać w powiatach głubczyckim, krapkowickim i namysłowskim. Tam kwoty łączne z WUP na wszystkie dotacje wyniosą po 2,3 mln zł na każdy z powiatów.

To druga edycja projektu "PO KLucz do biznesu". W ramach pierwszej, realizowanej przez opolski WUP w latach 2010-2011, dofinansowanie na założenie działalności dostały 343 osoby. Powstało w ten sposób 328 firm (w tym kilka spółek).

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA