| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Obowiązki przedsiębiorców w związku z ochroną środowiska - bezpłatne szkolenie Akademii PARP

Obowiązki przedsiębiorców w związku z ochroną środowiska - bezpłatne szkolenie Akademii PARP

Dbałość o środowisko to jeden z ważniejszych trendów życia gospodarczego, ale wszystko zależy od podejścia firmy. Problemy ochrony środowiska mogą stanowić obciążenie lub przyczyniać się do tworzenia przewagi konkurencyjnej. Jak prowadzić politykę proekologiczną w firmie, przedsiębiorcy dowiedzą się z nowego szkolenia e-learning Akademii PARP „Ekologiczny Biznes”.

Wielu przedsiębiorców nie wie, jakie obowiązki ciążą na nich w związku z ochroną środowiska. Nie zdają sobie sprawy, że dotyczy to nie tylko dużych firm, emitujących znaczne ilości zanieczyszczeń, ale wszystkich podmiotów gospodarczych.


- Firmy radzą sobie z problemem ochrony środowiska bez koordynacji i bez planu. Przeważnie zajmuje się tym dział administracji, dla którego jest to mało istotna papierologia - mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.


Dzięki szkoleniu Akademii PARP „Ekologiczny Biznes” przedsiębiorcy będą mogli nie tylko spełnić formalne obowiązki, ale także dowiedzą się, jak odnieść korzyści - oszczędności, sukcesy biznesowe i wizerunkowe.

- Po ukończeniu tego szkolenia mali i średni przedsiębiorcy przekonają się, że prowadzenie polityki proekologicznej ma sens i nie musi ograniczać się do spełnienia jedynie podstawowych wymogów prawa - dodaje Aneta Grzyb-Hejduk.


Szkolenie omawia obowiązki, jakie ciążą na firmach w związku z korzystaniem ze środowiska naturalnego. Wskazuje możliwości pozytywnego wykorzystania trendów proekologicznych dla rozwoju firmy i tworzenia jej wizerunku oraz możliwości obniżki kosztów.


Na portalu szkoleniowym Akademii PARP dostępne są już pierwsze cztery moduły szkolenia „Ekologiczny Biznes”. W pierwszym module uczestnicy poznają najważniejsze informacje o obowiązkach firmy w zakresie ochrony środowiska. Drugi moduł pokazuje, jak dzięki organizacyjnym i technicznym rozwiązaniom firma może codziennie oszczędzać pieniądze. „Gospodarka odpadami” to kolejny moduł szkolenia internetowego Akademii PARP. Odpowiedź na pytanie, jakie są obowiązki przedsiębiorcy przy wprowadzaniu na rynek swoich produktów i opakowaniem produktów, znajduje się w czwartym module.


Energia, instalacje i emisje, ochrona środowiska a procesy inwestycyjne to tematy poruszone w kolejnych modułach, które będą dostępne na portalu szkoleniowym Akademii PARP w marcu.


„Ekologiczny Biznes” to już 32. szkolenie e-learning na portalu szkoleniowym Akademii PARP, dostępne pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Akademia PARP zapewnia przedsiębiorcom i pracownikom mikro, małych i średnich firm bezpłatny dostęp do praktycznej wiedzy biznesowej na światowym poziome, dostosowanej do polskich realiów. Szkolenia Akademii PARP podzielone są na  pięć zakresów tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu.


Więcej informacji:

msp@akademiaparp.gov.pl

Infolinia 801 444 677

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Lubasz i Wspólnicy

Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »